TOP

Paletopojemniki w różnych rozmiarach

W magazynowaniu i transporcie różnych produktów bardzo liczy się ogólna ergonomiczność. Im wydajniej składowane są towary oraz im łatwiej je przewieźć na wyznaczoną odległość, tym mniejsze mogą być koszty całości. W celu uproszczenia działania magazynów oraz transportowania produktów stosuje się między innymi wysokiej jakości pojemniki, kontenery ibc i podobne rozwiązania o podwyższonej trwałości.

Czym jest paletopojemnik i do czego służy?

To określony rodzaj kontenerów, przeznaczony do zadań specjalnych. Sprawdza się w magazynowaniu substancji znajdujących się w płynnym stanie skupienia, ewentualnie towarów półpłynnych wymagających również dobrego zabezpieczenia przed rozlaniem czy wpływem warunków zewnętrznych. Kontener ibc wykonany jest z materiału lekkiego, ale wytrzymałego i odpornego na kontakt z wieloma związkami chemicznymi i substancjami o różnych właściwościach. Przeważnie jest to polietylen. Możliwości paletopojemników nie kończą się na magazynowaniu. Są one tak samo wartościowe i przydatne w transporcie, nawet na duże odległości – pojemniki mogą mieć większe lub mniejsze rozmiary, ale niezależnie od tego okazują się wygodne i niezawodne.

Ergonomiczność kontenerów ibc

Wybór kontenera ibc jest dokonywany w oparciu o jego rozmiary, które warto jak najlepiej dopasować do potrzeb. Nowoczesne paletopojemniki bez problemu mieszczą 1000 l, a taką zawartość można łatwo wlać do środka przez dekiel. Kontener posiada również zawory spustowe. Duże rozmiary przy zachowaniu wygody korzystania są jednym z głównych czynników warunkujących stosowanie tych kontenerów wszędzie tam, gdzie istnieje jakieś niebezpieczeństwo lub po prostu niesprzyjające okoliczności (zła pogoda, zanieczyszczenie, wysoka lub niska temperatura, duża wilgoć). Wybiera się je również do magazynów, w których nie ma zbyt wiele miejsca, a jeden kontener ibc może pomieścić do 1000 litrów substancji.

Odporne na uszkodzenia i nie tylko

Już sama budowa, jaką charakteryzują się kontenery ibc, zapewnia solidną ochronę transportowanym materiałom. Trzeba wspomnieć zwłaszcza o dołączonych do pojemnika elementach palety i płozach – to bezpośredni czynnik wpływający na jakość magazynowania i transportu. Do kontenera dodawana jest także siatka ochronna, zapobiegająca uszkodzeniom mechanicznym, w szczególności zgnieceniom wywołanym kontaktem z czymś dużo cięższym czy też upadkiem, efektem rzutu itd. Tworzywo, z jakiego wykonane są kontenery, nie ulega degradacji w zetknięciu z różnymi substancjami chemicznymi, więc można nie tylko korzystać z nich w silnie zanieczyszczonym środowisku, ale także używać do transportu chemikaliów.

Categories Pozostałe