TOP

A po lekcjach… zabawa i rozrywka!

Szkoła to dzisiaj nie tylko lekcje i przerwy, przeplatane czasami wycieczkami czy wyjściami na różnego rodzaju wydarzenia. Szkoła to przede wszystkim miejsce, gdzie uczeń zdobywa wiedzę i to często w niebanalny sposób, a także ciekawie spędza czas wolny, również ten pozalekcyjny.

Szkoła nie oznacza nuda


Uczniów, którzy tak naprawdę lubią chodzić do szkoły, można zwykle liczyć na palcach jednej ręki, ale przecież są skuteczne sposoby, aby zachęcać dzieci do nauki. Jedną z ulubionych form są pokazy dla szkół, których dzisiaj z pewnością w żadnej placówce nie brakuje.
Nasza pociecha musi często sama na własne oczy zobaczyć co tak właściwie oznacza hasło kurs tańca, co robi się na zajęciach z robotyki czy jak spędza się czas na zajęciach z zakresu chemii czy fizyki, skierowanych do małych miłośników laboratorium. Szkoła przecież nie musi kojarzyć się tylko z nudnymi lekcjami i nie tylko z nauką, ale również z przyjemnościami i rozrywką.

Więcej zabawy w nauce


Wyobrażenie naszych pociech na temat zajęć pozalekcyjnych czasami jest jednoznaczne z dodatkową nauką, a już samo spędzanie czasu po lekcjach w murach szkolnych to dla nich gruba przesada. Jest to dla nich lekcja po lekcjach, a już samo to określenie może u nich wywoływać zgrozę.
Dlatego też walory edukacyjne w zajęciach dodatkowych powinny być jak najbardziej ukryte. Podczas pokazów dla szkół dzieci nie muszą dowiedzieć się o tym, czego nauczą się w czasie wolnym, bo akurat na tym niekoniecznie musi im zależeć. Ta kwestia może interesować jedynie rodziców lub nauczycieli.

Niech próbują swoich sił


Jeżeli mamy duże problemy, aby nasze dziecko chętnie brało udział w zajęciach pozalekcyjnych, to pokazy dla szkół są jak najbardziej odpowiednie, ponieważ wówczas można w pigułce dowiedzieć się tego, co można robić w czasie wolnym i jak ten czas można spędzać ciekawie. Nasza perswazja nie zawsze odniesie sukces, a zainteresowanie ze strony kolegów i ich entuzjazm na pewno prędzej.
Z pewnością warto też próbować przekonać ucznia do udziału w takich spotkaniach, bo przecież nigdy nie wiadomo jaki talent w nim drzemie i do czego taki młody człowiek jest zdolny. Dzieci w wieku szkolnym często próbują swoich sił w różnych dziedzinach nauki czy sportowych co chwilę zmieniając zainteresowania i nie ma w tym nic złego. Ogromnym plusem jest, że wspomniany pokaz dla szkoły, niezależnie od tego z jakiej dziedziny, może rozbudzić zainteresowanie i wywołać pozytywne emocje, to już jest spory sukces i dlatego warto to robić i brać w tym udział.

Ciekawe pokazy dla szkół organizuje Universytet Rozwoju

Categories Pozostałe