TOP

Artysta współczesny to kreator

Od zawsze artysta był kimś, kto wyróżniał się swoją osobowością i telnetem. Kto inaczej patrzył na świat, odważnie go interpretując w swoich dziełach. Wiele przełomów filozoficznych i światopoglądowych swoje źródło miało właśnie w sztuce, której istota polega na śmiałości w wypowiadaniu prawdy o świecie i ludziach.

Kim jest twórca współczesny?

Czy odwaga także stanowi podstawę tworzenia i bycia dla artysty współczesnego? Okazuje się, że odważne dzieła są w stanie dotknąć każdego. Nie chodzi o zasięg działania, rozgłos czy popularność. Ale o siłę, którą odnajdujemy we współczesnym malarstwie, literaturze, w filmie. Poszukujemy wartościowych przekazów, które śmiało komentują rzeczywistość, w której przyszło nam istnieć.

Wizje, wyobrażenia i kreacje

Współczesna sztuka niczym twórczość romantyków odwołuje się do wizji i wyobrażeń. Nowocześni artyści tworzą niezwykłe światy wyobrażeniowe, co widać bardzo wyraźnie w kręgu tzw. Digital Art czy Game Art. Tworzenie dzieł tego typu umożliwiają nowoczesne programy. Można się ich nauczyć w CG Wisdom, gdzie proponuje się także: Android od podstaw, projektowanie postaci, tworzenie wizualizacji w Artlantisie, kurs Python czy kurs Marvelous Designer.

After Effects, Photoshop, Blender, Substance Painter, Zbrush, Marmoset Toolbag – znajomość tych programów na  pewno przyda się nowoczesnemu twórcy, który tworzy dzieła cyfrowe, wypowiadające na swój własny sposób współczesną rzeczywistość.

Wyobraźnia to potęga

Potęga wyobraźni w sztuce XXI wieku przybiera niezwykłą postać. Artysta współczesny dysponuje narzędziami, które pomagają tworzyć oryginalne dzieła. Sztuka wysokich lotów nie ogranicza się jedynie do przestrzeni galerii. Może nią być gra komputerowa czy animacja reklamowa. Najważniejsze jest połączenie wizji i życia.

Categories Ciekawe
https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/