TOP

Czy warto się skusić na wycieczkę skiturową?

Zakopane jest niezwykle obleganym przez turystów miejscem i popularne wyciągi narciarskie mogą się wydawać osobom doświadczonym nieco zbyt oklepane. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się wycieczki skiturowe – dla prawdziwych miłośników dzikiej górskiej przyrody i nart.

Czym są skitury?

Skitury to najczęściej jednodniowe, szalone wycieczki, podczas których zdobywa się górskie szczyty w nartach, o wczesnoporannych godzinach, a następnie zjeżdża ze stoków, podziwiając widoki nieskażone obecnością setek turystów. Popularne wyciągi narciarskie są dobre dla osób, które chcą się nauczyć jeździć na nartach pod okiem instruktora. Lub dla tych, którzy pragną po prostu spędzić miło czas z rodziną w górach. Osoby, które już potrafią jeździć i są zafascynowane dalszym zgłębianiem umiejętności szusowania po stokach, mogą napotkać na dwa zasadnicze problemy. Pierwszy, to duży tłok na popularnych wyciągach, a drugi – trudności z samodzielnym znalezieniem odpowiedniego stoku do zjazdu, szczególnie gdy się nie zna gór – to może być wręcz niebezpieczne.

Co dają wycieczki skiturowe?

Podczas jednodniowej, trwającej kilkanaście godzin wycieczki skiturowej można przeżyć wiele wspaniałych przygód, naładować akumulatory, nauczyć się zjeżdżać i wchodzić w nartach pod górę, a także napawać fantastycznymi widokami. Takie szusowanie ma swoje zalety – zjeżdża się po świeżym, nie udeptanym jeszcze śniegu. Po takim śniegu wygodnie jest też wchodzić pod górę. Podczas jednodniowej wycieczki skiturowej taki wycieczkowicz jest w stanie zobaczyć, przeżyć i zapamiętać bardzo wiele. Jest tam przewodnik, który nie tylko sprawuje opiekę, ale też daje wsparcie w zakresie przygotowania do zjazdu i wykorzystania go do maksimum, by czerpać z tej przygody jak najwięcej.

Dla kogo polecane są wycieczki skiturowe?

Skitury są wycieczkami, które odbywają się pod okiem doświadczonego przewodnika i instruktora, w miejscach, które są sprawdzone i bezpieczne, a mimo wszystko niezbyt często odwiedzane przez turystów. Mimo wszystko warto, aby w takich wycieczkach brali udział uczestnicy mający jakiekolwiek pojęcie o jeździe na nartach – jest to zdobywanie szczytów, a nie nauka jazdy na nartach dla początkujących. W przypadku zmiany warunków pogodowych niestety data takiej wycieczki może ulec zmianie, praktycznie z dnia na dzień. Dobrze jest więc wybrać się na dłuższy urlop do Zakopanego we własnym zakresie i w ten urlop wpasować sobie taką wycieczkę, by w razie jej odwołania nie stracić wolnych dni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta.

Categories Ciekawe
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/