Chodząc do szpitala na pobranie krwi, czy różne inne badania zauważamy może probówki, do których wtłaczana jest nasza krew. Mają one różne kolory, objętości i czasem coś w nich pływa. Zastanawiający fenomen tłumaczy znalezienie odpowiedniej metody pobierania wyników z probówek. Nasza krew jest bardzo bogatym źródłem wiedzy i można z niej wiele wyczytać. Aby tego dokonać należy skupić się na pobraniu odpowiedniej cząstki informacji.
Wirówki laboratoryjne
Probówki zawierają różnego rodzaju substancje – dodatki z którymi krew się wiąże i przybiera postać, która umożliwia zdobycie interesujących nas informacji.
Mogą to być na przykład substancje które zapobiegają krzepnięciu, oddzielają krew pełną od osocza, albo rozrzedzają ją i pozwalają wybrać część zawartości podczas badań.
Cała ta procedura wymaga często szybkiego działania, bo zapisy w probówce nigdy nie zastygają i nie hibernują krwi. Jest to mechanizm ruchomy, który często w ruchu albo w krótkim w stanie spoczynku jest w stanie dać nam odpowiedni efekt.
Jak działa wirówka?
Aby przedłużyć efekt działania substancji zawartych w probówkach należy skorzystać z wirówki, która wprowadzana w lekki ruch wirowy lub wibrujący przedłuża skuteczność preparatu i daje bardziej klarowny wynik badania.
Wirówki laboratoryjneprzeznaczone są do rozdzielania mediów ciekłych, albo odwirowywania osadów. Siła odśrodkowa wirowania sprawia, że jest to bardzo skuteczne działanie i w dodatku i wielokrotnie przekraczające przyspieszenie ziemskie. Możecie państwo znaleźć kilka najlepszych modeli cieszących się największą popularnością. Wszystkie wskazaliśmy na stronie producenta powyżej.