TOP

Dom otwarty na oścież

Czy dom otwarty na oścież to tylko znak przeszłości? Czy w dzisiejszych czasach, wyjątkowo niebezpiecznych, możliwe jest jeszcze takie otwarcie domu? Chyba nie. Dawniej przecież, zwłaszcza w małych społecznościach, nie zamykano domów tak jak obecnie. Nawet na klucz. Dzisiaj domy stały się naszymi fortecami, zabezpieczonymi w rozmaity sposób, także alarmami. Jak wobec tego otworzyć się choć trochę na świat?

Dom otwarty na ogród

Najprostszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest wpuszczenie odrobiny ogrodu do wnętrza. Dosłownie – otwarcie drzwi na taras i rozpoczęcie tam codziennego życia. Urządźmy się na tarasie wygodnie i korzystajmy z uroków ogrodu na co dzień, wykonując prozaiczne czynności. Może wkrótce zaprosimy do siebie sąsiadów i powstaną relacje, na które do tej pory pozostawaliśmy zamknięci?

Dom otwarty na dzieci

Otwarcie na świat to także otwarcie na naszych bliskich, szczególnie na dzieci i ich troski oraz radości. Otwórzmy się na pomysły płynące z dziecięcej wyobraźni. Może warto powrócić do starej idei bawialni, w której razem zrobimy coś ciekawego. Coś innego niż oglądanie tv.

Możemy razem wykonywać domowe obowiązki. Na przykład wspólnie pograbić liście w ogrodzie, a potem zrobić fajne ognisko. Albo przygotować razem coś pysznego. Nic nie łączy tak wspaniale jak wspólne gotowanie.

Dom otwarty na zmiany

Warto wprowadzić nawet drobne zmiany w naszej codzienności. Na przykład powrócić do zwyczaju jedzenia podwieczorków, na przykład w ogrodzie. Jeszcze lepiej, kiedy przygotujemy taki podwieczorek razem z dziećmi. W odpowiednio wyposażonej i umeblowanej kuchni. Pomocne będą Meble Gama. Pośród licznych kolekcji znajdziemy tutaj nowoczesne meble kuchenne, które dopasujemy do naszej przestrzeni i naszego stylu życia.

Categories Dom i Wnętrze