TOP

Domy szkieletowe do zamieszkania

Domy szkieletowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Są osoby, które uważają, że ten rodzaj domów nie jest praktyczny i nie sprawdza się w polskich warunkach. Jednak na szczęście tych osób jest niewiele i większa ilość osób poleca taki rodzaj domów, który daje ogromne możliwości swoim mieszkańcom.

Domy szkieletowe z dobrego drewna

Domy szkieletowe to bardzo duża ilość drewna iglastego, które cechuje się ogromną jakością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. O ile jest w odpowiedni sposób zakonserwowane w tartaku i dalej w suszarni. Jeżeli sam szkielet domu wybudowany jest bardzo solidnie na dobrych fundamentach trzymających wszystko nad ziemią, to nasz dom będzie dla nas spokojna przystanią, gdzie na pewno będzie nam się dobrze mieszkało przez długie lata. 

Technologia budowania

Domy szkieletowe tworzone są za pomocą jednej z metod popularnych w branży budowlanej. Pierwsza metoda – tradycyjna za pomocą cegieł i betonu ciągnie za sobą ogromne koszty. W tym przypadku te koszty są znacznie niższe. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w przypadku domu szkieletowego koniecznym jest zastosowanie odpowiedniej wełny mineralnej, dzięki czemu dom będzie solidnie ogrzany i w zimie na pewno nie będziemy odczuwali dotkliwego zimna. Do tego odpowiednie zastosowanie boazerii wysokiej jakości sprawia, że ten rodzaj domów jest w stanie wytrzymać bardzo długo bez konieczności wykonywania solidnych prac remontowych. Nie trzeba się więc za długo zastanawiać nad budową domu w takiej technice. 

Categories Dom i Wnętrze