TOP

Funkcjonalne garnki do indukcji

 

Kuchnie indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – dają one możliwość unowocześnienia naszej kuchni, jak również pozwalają na rezygnację z gazu w domu. Dla wielu osób rozwiązanie to znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Aby móc wygodnie korzystać z kuchenek tego typu konieczne są również garnki do indukcji. Czym wyróżniają się od innych kompletów garnków dostępnych na rynku?

Garnki do indukcji z wielowarstwowym dnem

Jak rozpoznać garnki do indukcji na półkach sklepowych? Podstawą jest oznaczenie – garnki indukcyjne oznaczane są symbolem cewki indukcyjnej. Garnki taki mogą być tworzone ze stali nierdzewnej, ale również teflonu czy tworzyw żeliwnych. Od klasycznych garnków produkty te wyróżniają się przede wszystkim budową dna – garnki do indukcji posiadają dna warstwowe. Nierzadko w dnach umieszcza się także dyski aluminiowe, które odpowiadają za szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka i szybsze przygotowanie potraw. Rozwiązanie to ma jeszcze jeden ważny aspekt – pozwala na obniżenie rachunków za energię – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Nowoczesne garnki dedykowane do płyt indukcyjnych tworzone są najczęściej ze stali nierdzewnej 18/10 – materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie czy korozję. Bez obaw takie garnki możemy czyścić w zmywarkach.

O czym pamiętać, kupując garnki do indukcji?

Szukając idealnych garnków na płytę indukcyjną, zwróćmy uwagę na średnicę palników w naszej kuchence. Warto znaleźć garnki do indukcji, które pasują idealnie średnicą do palników – w ten sposób nie musimy martwić się, że energia będzie marnowana. Komplety garnków indukcyjnych uzupełnia się o funkcjonalne dodatki: podstawą są pokrywki wykonane ze szkła hartowanego z niewielkimi odpowietrznikami. Dla zwiększenia komfortu wykorzystano również profilowane uchwyty i rączki z antypoślizgowych materiałów.

 

 

Categories Dom i Wnętrze