TOP

Funkcjonalne ogrody na dachu – jak urządzić taką przestrzeń?

Miejsce wypoczynkowe nie musi być klasycznym ogrodem przy domu. Jedną z ciekawszych propozycji współczesnych architektów są ogrody na dachu – jak urządzić takie miejsce, by mogło ono służyć za miejsce do relaksu? Możliwości jest wiele!

Oryginalne ogrody na dachu – jak urządzić niebanalną przestrzeń?

Jedną z najbardziej oryginalnych form aranżacji przestrzeni są ogrody na dachu – jak urządzać takie miejsce, by zachęcało ono do odwiedzin? Ogrody na dachu powinny łączyć funkcję relaksu oraz możliwość obcowania z naturą. Kluczem są odpowiednie meble oraz dodatki. By zapewnić sobie wygodę oraz zieleń wokół, warto zwrócić uwagę na kolekcje technorattanowe – w rozbudowanych zestawach znaleźć można zarówno nowoczesne meble, jak i dodatki, takie jak donice technorattanowe. Nowoczesne meble technorattanowe tworzone są zgodnie z trendami – oznacza to, że świetnie wyglądać będą one w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych czy prowansalskich. Meble technorattanowe posiadają aluminiowe stelaże malowane proszkowo – to chroni je przed działaniem wilgoci i korozją. Ich okrycie to plecionka syntetyczna – nieporowata struktura plecionki nie wchłania kurzu, nie jest podatna na promieniowanie UV.

Ogrody na dachu – jak urządzić zieleń?

Jak zaprojektować zieleń na dachu? Najprostszym rozwiązaniem okażą się trwałe donice, które pozwolą na osadzanie zarówno roślin kwitnących latem, jak i wysokich traw czy też niskich krzewów. Szeroki wybór donic pozwoli na dopasowanie konkretnego produktu do aranżacji i potrzeb. Warto wiedzieć, że donice ogrodowe projektowane są w taki sposób, by w jak największym stopniu opierały się zmiennym warunkom atmosferycznym. Donice z roślinami można ustawić tak, by tworzyły zielony mur wokół miejsca wypoczynkowego.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ zobacz