TOP

Gadżety na prezent

W erze wszechobecnego konsumpcjonizmu wbrew pozorom kupienie odpowiedniego prezentu nie należy do łatwych zadań. Zazwyczaj wydaje nam się, że osoba, którą chcemy obdarować już wszystko posiada i nic nowego jej się nie przyda. Być może warto wtedy spojrzeć poza listę praktycznych i niezbędnych do życia przedmiotów, aby odnaleźć dobry pomysł na prezent wśród ciekawych gadżetów.

Ładowarki indukcyjne

Nie można nic zarzucić działaniu klasycznych ładowarek do telefonu z kablem. Może oprócz tego, że nie wyglądają zbyt ciekawie i każdy taką posiada, więc nie jest to najszczęśliwszy pomysł na prezent.
Dobrze natomiast w formie podarunku sprawdzą się ładowarki indukcyjne. Można je umieścić w dowolnym miejscu w domu. Są znacznie bardziej estetyczne niż te tradycyjne modele. W jaki sposób działają? Wystarczy położyć na nich swój telefon komórkowy. Zdarza się, że jakiś model nie jest kompatybilny z ładowarką. Wówczas rozwiązaniem jest założenie specjalnej nakładki na komórkę.

Zabawny pendrive

Tak naprawdę nawet drobiazg, jakim jest na przykład zwykły pendrive może być świetnym prezentem dla kogoś. Wystarczy, że wybierzemy nietypowy, oryginalny, zabawny model. Taki sprzęt niekoniecznie musi wyglądać jak pendrive – czasem przypominają one raczej małe zabawki. Ten prezent będzie praktyczną, ale jednocześnie nieoczywistą pamiątką dla obdarowywanego.

Spersonalizowane

Dobrym pomysłem, aby zaskoczyć jubilata czymś oryginalnym jest również wręczenie mu spersonalizowanego prezentu. Może być to fotoksiążka ze wspólnymi zdjęciami, kubek opatrzony zabawnym napisem czy koszulka z nadrukiem, który sami wymyślimy. W taki prezent trzeba włożyć trochę serca i poświęcić swój cenny czas na jego wykonanie. Może nie są to najpraktyczniejsze przedmioty, ale tego typu podarunki mają niezwykle dużą wartość sentymentalną.

Dla fana ciepłych napojów i komputera

Któż nie lubi usiąść przed komputerem z kubkiem gorącej kawy lub herbaty? Niektórzy robią to sporadycznie, inni tylko w pracy, a część ludzi spędza w ten sposób większość zimy i jesieni. Herbata ma jednak to do siebie, że szybko stygnie. Świetnym rozwiązaniem technologicznym jest zatem podkładka pod kubek, która będzie ogrzewać płyn tak, aby cały czas był ciepły. Podłączamy ją przez port USB do komputera i możemy cieszyć się ciepłym napojem przez długi czas. Świetny, nieoczywisty prezent dla osób, które dużo pracują przy komputerze lub lubią przy nim odpoczywać, na przykład przeglądając internet lub oglądając filmy.

Wybierając dla kogoś prezent na jakąś okazję, nie pytajmy się zatem tylko o to, czego potrzebuje dana osoba. Dobrymi pytaniami są natomiast takie typu: co tę osobę zaskoczy, ucieszy, sprawi jej prawdziwą radość. W końcu głównym celem dawania prezentów jest właśnie wywołanie na czyjejś twarzy uśmiechu. Niech to więc będzie główny cel, który przyświecać nam będzie podczas wybierania prezentów. Warto sprawiać innym niespodzianki, kupować lub wykonywać prezenty niestandardowe, niecodzienne, niespotykane i przede wszystkim, nie zdradzać co to będzie aż do momentu rozpakowania.

Ładowanie telefonu komórkowego#

Nowoczesne smartfony, które posiadają wiele przydatnych funkcji w większości mają również jedną zasadniczą wadę – aplikacje i programy bardzo szybko wyczerpują baterię w komórce. Na szczęście, nie jest to proces nieodwracalny i taką baterię można później ponownie naładować. Jakie są alternatywne metody ładowania telefonu komórkowego?

Komputer

Często podłączamy telefon do komputera, jeśli chcemy na przykład zgrać zdjęcia z pamięci komórki na dysk twardy. Można wykorzystać ten czas także na podładowanie baterii telefonu. Jeśli więc nie mamy przy sobie ładowarki, ale pracujemy przy komputerze – dobrze jest wykorzystać ten sposób.

Ładowarki indukcyjne

Kable lubią się plątać, niszczyć, a także niezbyt estetycznie wyglądają. Alternatywą dla klasycznych ładowarek z kablem są zatem ładowarki indukcyjne. Wystarczy położyć na niej komórkę, a ta zaczyna się ładować. Taką ładowarkę można podłączyć na stałe w dowolnym miejscu domu. Wygląda znacznie estetyczniej niż klasyczny sprzęt na kablu.
Czy każdy model telefonu komórkowego można ładować za pomocą takiej ładowarki? Niestety nie. Na rynku są jednak dostępne także specjalne nakładki na telefon, dzięki którym będzie to możliwe w niemalże wszystkich modelach.

Powerbanki

Mawiamy czasem, że rzeczy martwe bywają złośliwe. Zgodnie z tym powiedzeniem, telefon powinien rozładowywać się zawsze wtedy, kiedy trzeba gdzieś pilnie zadzwonić, skorzystać z nawigacji czy zrobić przelew mobilny. Często niestety tak właśnie bywa. Jeśli w dodatku nie jesteśmy w domu czy biurze, gdzie moglibyśmy skorzystać z komputera i nie mamy przy sobie ładowarki albo dostępu do prądu, sytuacja jest nieciekawa. Świetnym rozwiązaniem na takie awaryjne momenty są powerbanki. Za pomocą tych urządzeń możemy w każdym miejscu i o każdej porze naładować swój telefon. Pamiętajmy jednak, że powerbanki także ulegają rozładowaniu i wówczas należy je naładować przy pomocy komputera lub klasycznej ładowarki do komórki.

Przedłużanie ładowania

Wiele osób w ciągu dnia nie ma czasu na naładowanie baterii, zostawiają zatem to na noc. Kiedy śpią, bateria zdąży się naładować, ale nadal jest podłączona do prądu.
Eksperci zajmujący się technologiami odradzają tego typu rozwiązania. Niestety, takie przeładowywanie telefonu bardzo obciąża baterię i może źle wpłynąć na jej żywotność. Warto zatem podłączać telefon do prądu na tyle czasu, ile on potrzebuje.

Oszczędzanie baterii

Szybkie ubywanie paska baterii często jest spowodowane nieroztropnym korzystaniem z funkcji telefonu. W tle działa wiele niepotrzebnych aplikacji, włączony jest bluetooth, wi-fi czy przesył danych. Jeżeli nie korzystamy z pewnych funkcji, warto je wyłączyć, aby niepotrzebnie nie nadwyrężać baterii w telefonie. Na noc możemy też całkowicie wyłączyć komórkę. Kiedy pracujemy i nie planujemy odbierać żadnych telefonów, ale z jakiś powodów telefon musi pozostać włączony, przełączmy go na tryb samolotowy. Szukajmy prostych sposobów na to, aby móc nieco zmniejszyć zużycie baterii w naszym telefonie komórkowym.

Ładowarki indukcyjne znajdziesz na stronie https://www.enkotech.pl/pol_m_Akcesoria_LADOWARKI_Indukcyjne-197.html.

Categories Dom i Wnętrze
https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ live url https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/