TOP

Idealne meble do salonu – czyli jakie?

Salon to centralne miejsce w każdym domu – punkt, wokół którego gromadzą się wszyscy mieszkańcy. Aby było to miejsce przytulne i funkcjonalne konieczne są meble do salonu dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? Jakie meble do salonu okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble do salonu – wybór kolekcji zgodnie z trendami

Chcąc zaaranżować modny i ciekawy salon warto wybrać meble do salonu odpowiadające najnowszym trendom. Mamy sporą dowolność w wyborze konkretnego stylu: możemy stworzyć salon nowoczesny, minimalistyczny, w stylu mid century modern czy też w aranżacji skandynawskiej. Pamiętajmy, że meble do salonu są elementem tworzącym przestrzeń: powinny być dopasowane do wybranego przez nas stylu, eleganckie. W przypadku salonu nowoczesnego wybierzmy meble o gładkich frontach, tworzących zwarte bryły. Meble do salonu nowoczesnego najczęściej nie mają klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są systemy „push&click”. Meble w stylu mid century modern nawiązują do wzornictwa z lat 50. I 60. XX wieku. Króluje tu funkcjonalność, trwałość, ale i stonowana elegancja, którą możemy połączyć z ciekawymi kolorami ścian czy stylizowanymi dodatkami.

Meble do salonu w stylu klasycznym

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody – wiele osób decyduje się na klasyczne meble, w których podstawą są stonowane kolory, ale i funkcjonalność. Wśród najchętniej wybieranych kolekcji warto wyróżnić meble do salonu, których zewnętrzna okleina imituje naturalne drewno – takie meble prezentują się doskonale w każdym salonie. W klasycznych meblach do salonu stosowane są tradycyjne uchwyty – często są one w kolorach kontrastowych do okleiny mebla. W kolekcjach mebli do salonu znajdziemy elementy takie jak szafy, przeszklone regały i gabloty, pojemne komody, stoliki kawowe, stoły obiadowe.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz zobacz