TOP

Idealny komplet garnków kuchennych

Funkcjonalna kuchnia to przede wszystkim miejsce, gdzie spędzamy czas z przyjemnością, najczęściej podczas przygotowywania posiłków. Nie wystarczy zapał do gotowania i dobre przepisy – bez odpowiednich garnków czy patelni nasze dobre chęci spełzną na niczym. Poniżej przedstawiamy nowinki, które z pewnością pozwolą nam na szybsze i przyjemniejsze gotowanie.

Garnki wykonane z trwałych materiałów

Szukając kompletów garnków zazwyczaj skupiamy się na ilości elementów w zestawie – producenci oferują nam dzisiaj komplety, w których znajdziemy kilka lub kilkanaście elementów. Nowoczesne garnki tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją, odkształceniem czy wysokimi temperaturami. Garnki uzupełniane są o poręczne, antypoślizgowe uchwyty, dzięki czemu możliwe jest ich podnoszenie bez problemów. Wewnątrz garnków często umieszczane są miarki, aby móc precyzyjnie odmierzać wlewane płyny. Niektóre z oferowanych produktów posiadają wbudowane lejki i sitka, by móc wygodnie przelewać sosy czy zupy. Komplety garnków uzupełniane są również o pokrywki ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie nadmiernej ilości wody i zagęszczenie potrawy. Wysokiej jakości komplety garnków i patelnie znaleźć można na stronie gerlach.pl.

Czy smażone potrawy mogą być zdrowe?

Każdy z nas ceni smażone potrawy za ich wyjątkowy smak i aromat. Niestety, nadmierna ilość tłuszczu nie służy naszemu zdrowiu. By jednak móc cieszyć się smakiem ulubionych potraw wystarczy wykorzystać patelnie z ceramiczną powłoką: dzięki niej możliwe jest smażenie nawet na niewielkiej ilości tłuszczu. Wewnętrzna powłoka patelni ceramicznych sprawia też, że zmniejsza się ryzyko przypalenia przygotowywanych potraw.

 

 

Categories Dom i Wnętrze