TOP

Jak uratować nieustawny przedpokój?

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Jak powinien wyglądać elegancki oraz funkcjonalny przedpokój?

Miejsce do przechowywania

Szafa do przechowywania ubrań jest jednym z najważniejszych elementów praktycznie zaplanowanego przedpokoju. Dostępną przestrzeń należy przeznaczyć na ubrania wiszące oraz buty. Przyda się kilka półek na ubrania, które powinny leżeć.

Szafy wnękowe Warszawa powinny mieć głębokość nie mniejszą niż 60 cm. Jest to szerokość, która beż problemu pozwala umieścić wieszaki, tak by ubrania na nich powieszone nie gniotły się oraz nie niszczyły od przesuwanych drzwi.

Planując szafę wnękową Warszawa, należy zostawić miejsce na buty. Przechowywanie butów w innych szafach może okazać się kłopotliwe. Buty nigdy nie są idealnie czyste więc przechowywanie ich w szafie w pokoju to tylko wprowadzanie dodatkowego nieporządku. Kolejnym praktycznym aspektem jest możliwość szybkiego wyboru butów, gdy już jesteśmy gotowi do wyjścia.

Lustro – powiększy przestrzeń

Lustro jest elementem, który jest niezbędny w przedpokoju. Warto tuż przed wyjściem z domu jeszcze raz spojrzeć na swój wygląd. Dodatkowo lustro pełni jeszcze jedną funkcję. Dobrze dobrane oraz powieszone w odpowiednim miejscu optycznie poszerzy wąski i nieustawny przedpokój.

Szafy wnękowe Warszawa to dobre miejsce, by na drzwiach umieścić lustra. Nie tylko wpłyną pozytywnie na odbiór przestrzeni, ale dodatkowo mogą zastąpić lustro na ścianie.

Warto pamiętać, że nadmiar luster również może wpłynąć na aranżację przedpokoju negatywnie. Lustra umieszczone naprzeciwko siebie zaburzą odbiór przestrzeni i będą wyglądały niedobrze.

Wieszak i siedzisko

Wieszak, który będzie przeznaczony na ubrania wierzchnie jest niezbędny w przedpokoju. Warto pamiętać, że duża przestronna szafa wnękowa Warszawa nie może służyć do powieszenie ubrań, gdy wrócimy w mokrych ciuchach. Taką odzież trzeba powiesić na wieszaku, by wyschła.

Wygodne jest również siedzisko w przedpokoju, na którym można usiąść w trakcie nakładania bądź zdejmowania butów. Bardzo przydaje się, gdy w domu są małe dzieci, czy osoby starsze. Jest to również elegancki element wystroju, który może określać oraz dopełniać stylistycznie przestrzeń.

Przedpokój, który zostanie dobrze zaplanowany, mimo swych niedogodności architektonicznych może być ciekawym elementem mieszkania. Warto o nim pamiętać, gdyż to właśnie przedpokój jest wizytówką mieszkania. To właśnie to pomieszczenie widzą wszyscy odwiedzający nas goście.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa http://bbmeble.pl.

Categories Dom i Wnętrze