TOP

Jak wybrać DJ-a na wesele

Chcesz zrezygnować z zespołu muzycznego i zamiast niego wynająć DJ-a? Dziś podpowiemy jakie są plusy takiego rozwiązania i w jaki sposób wybrać DJ-a idealnego.

Znane utwory w oryginalnych wykonaniach

Wynajęcie DJ-a będzie świetnym wyborem dla par, które nie przepadają na coverami znanych hitów i lubią bawić się przy utworach w ich oryginalnym brzmieniu.

Taki wybór pozwoli uchronić uszy gości (i oczywiście nowożeńców) przed wpadkami śpiewających na żywo muzyków.

Niższy koszt

Wynajęcie DJ-a będzie zdecydowanie tańsze niż wynajęcie całego zespołu muzycznego. Trudno się dziwić. Wynajmując zespól będziecie musieli opłacić nie tylko wokalistę, ale również muzyków.

Jak wybrać DJ-a

Wybór DJ-a nie może być wyborem przypadkowym. Choć mogłoby się wydawać, że puszczanie muzyki uda się każdemu, kto zasiądzie nad konsoletą, to tylko pozory.

Kiedy zacząć poszukania DJ-a

Poszukiwania DJ-a zacznijcie minimum 6 miesięcy przez imprezą.

Od czego zacząć?

W pierwszej chwili zastanówcie się, czy byliście ostatnio na weselu lub innej imprezie okolicznościowej, na której grał właśnie DJ. Jeśli tak właśnie było, wystarczy poprosić organizatorów imprezy o jego dane kontaktowe. Jeśli dawno nie widzieliście żadnego DJ-a „w akcji” popytajcie znajomych i rozpocznijcie poszukiwania na własną rękę.

Wykorzystajcie portale społecznościowe

W dobie prężnego rozwoju portali społecznościowych umieszczenie ogłoszenia o poszukiwaniach nie powinny stanowić problemu nawet dla osoby, która nie jest biegła w obsłudze internetu.

Z pomocą znajomych macie szansę na znalezienie naprawdę dobrego DJ-a. Zwłaszcza, że opinie na temat dobrych i kiepskich specjalistów rozchodzą się bardzo szybko.

Zawężając obszar poszukiwań do najbliższej okolicy, z listy weselnych zobowiązań możecie wykreślić koszt dojazdu muzyka na miejsce przyjęcia.

Pierwsze spotkanie

Kiedy dokonacie już wstępnej selekcji i spotkacie się w wybranymi kandydatami, kierujcie się przede wszystkim… własną intuicją. DJ na wesele z pewnością opowie Wam o swoich doświadczeniach, repertuarze czy sprzęcie, którego używa. Może pokazać Wam także nagrania z innych wesel. Na co zwrócić uwagę oglądając takie materiały?

Oglądając DJ-a w pracy przykrzycie się w jaki sposób pracuje, czy przerwy między setami są długie, czy muzyk wchodzi w interakcje z gośćmi na parkiecie i jak reaguje na ich zachowanie.

Categories Ciekawe