TOP

Jakie oświetlenie do domu?

Odpowiednie oświetlenie w domu to bardzo ważna kwestia, o której bardzo często zapominamy podczas aranżacji wnętrz. Oświetlenie może znacznie poprawić komfort użytkowania mieszkania, wypływa na nasze samopoczucie oraz rachunki. Wybierając oświetlenie do mieszkania, należy wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia, przeznaczenie danego pomieszczenia oraz potrzeby domowników. Zastanówmy się, jakie oświetlenie będzie najbardziej efektywne, gdzie je umieścić i jaką barwę światła wybrać.

Stylowe oświetlenie do salonu

Salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, w tym miejscu spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości oraz odpoczywamy, także źródeł światła powinno być kilka. Dobrym rozwiązaniem będzie oświetlenie klasyczne do salonu w postaci żyrandola, który równomiernie oświetli całe pomieszczenie. W tym wypadku należy zwracać uwagę na wielkość wnętrza, ponieważ może okazać się, że jedno źródło górnego światła to za mało, warto zastosować wówczas dwie lampy. Decydując się na takie rozwiązanie najlepiej zamontować dwa włączniki, dzięki temu pobór prądu będzie mniejszy. Lampy sufitowe klasyczne można znaleźć praktycznie w każdym salonie meblowym czy sklepie z oświetleniem. Jeżeli zależy nam na tym, aby żyrandol współgrał z całą aranżacją, najlepiej wybierać stylowe oświetlenie do salonu w stonowanych brawach na przykład w kolorze sufitu. Oczywiście oświetlenie klasyczne do salonu to nie jedyne rozwiązanie, można zaszaleć i zdecydować się na lampę o fantazyjnym wzorze, ciekawym kolorze, która na pierwszy rzut oka nie będzie pasować do wnętrza. Takie zestawienie ze sobą stylów to dość pożądany efekt, który można zastosować na przykład we wnętrzach minimalistycznych, aby nieco je ożywić. Lampy sufitowe klasyczne będą modne niezależnie od sezonu, dlatego warto pomyśleć o takim prostym rozwiązaniu, w końcu nie zmienia się wyposażenia wnętrz co roku.

Jaka barwa światła?

Wybór oświetlenia klasycznego do salonu to nie tylko kształt i kolor żyrandola, trzeba zdecydować się na barwę światła. Dobierając ją trzeba mieć na uwadze kolor ścian, mebli oraz sufitu. Salon to miejsce, gdzie zazwyczaj odpoczywamy, dlatego najlepiej zdecydować się na ciepłe barwy, które sprawiają, że wnętrze jest przytulniejsze i chętniej się w nim przebywa. Światło powinno być przyjemne dla oczu, nie może razić, ani nadwyrężać wzroku, co może mieć miejsce w przypadku zimnych barw światła. Wybierając oświetlenie do domu, należy zwracać uwagę na przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Oczywiście w każdym pokoju źródeł światła powinno być kilka. W salonie nie może zabraknąć również lampy podłogowej, która umożliwi czytanie po zmroku, czy oglądanie telewizji.

Categories Ciekawe
https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ zobacz https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/