TOP

Komfortowa sypialnia  w skandynawskim stylu

Masz dość nudnej, szarej sypialni bez wyrazu? Najwyższy czas na zmiany! Sypialnia to w każdym mieszkaniu pomieszczenie szczególne. To właśnie ona jest ustronnym centrum relaksu, miejscem odpoczynku i wyciszenia. Inspiracji do stworzenia modnego i funkcjonalnego wnętrza warto szukać w aranżacjach rodem z chłodnej Północy.

Ciepło w skandynawskim stylu

Styl skandynawski idealnie wpisuje się w klimat pożądany w każdej sypialni. Naturalne materiały, jasne powierzchnie i prostota kompozycji wnoszą do pomieszczenia klimat sprzyjający wyciszeniu i relaksowi. Co ważne, w skandynawskich aranżacjach główną rolę odgrywa biel, która w sypialni sprawdza się idealnie. Według psychologów, barwa ta działa na nas kojąco, sprzyja wycieszeniu i odprężeniu. Co więcej, jasne powierzchnie i meble o lekkiej formie optycznie powiększają przestrzeń i dodają jej przestronności. Ściany pokryte rozbieloną farbą będą współgrały z podłogą wyłożoną panelami z jasnego gatunku drewna.

Jakie meble wybrać?

Cechami charakterystycznymi mebli zaprojektowanych w stylu skandynawskim są maksymalna prostota i funkcjonalność. Aby wnętrze było dopieszczone w najmniejszym szczególe, warto zrezygnować z mebli z płyty na rzecz modeli z jasnych gatunków drewna. Naturalny surowiec nie tylko idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy, ale również jest niezwykle trwały. Poszukiwania idealnego kompletu znacznie ułatwi wizyta na stronie notodo.pl, gdzie znajdziesz wysokiej jakości kolekcje mebli z litego drewna.

Wyraziste dodatki

Ostatnim etapem urządzania wnętrza jest skompletowanie dodatków. Skandynawska sypialnia będzie jeszcze bardziej przytulna, kiedy łóżko przykryjesz futrzaną narzutą lub pledem z wełny czesankowej. Na komodzie nie może zabraknąć zdjęć najbliższych oraz świec, które stworzą po zmroku romantyczny klimat.

Categories Dom i Wnętrze