TOP

Kuchnie otwarte na salon – pomysł na aranżację

Kuchnie otwarte na salon to bardzo ciekawe pomieszczenia, gdzie można pozwolić sobie na zastosowanie ciekawych aranżacji architektonicznych. Obecnie takie rozwiązania stosuje się nie tylko w domach, ale także w małych mieszkaniach.

Kuchnie otwarte na salon w bloku

Bloki budowane są na ogół w ten sposób, że kuchnia oraz salon stanowią osobne pomieszczenie. Jeżeli podobają nam się kuchnie otwarte na salon konieczne będzie wyburzenie jednej ściany. Przy czym należy się upewnić, że istnieje możliwość usunięcia ściany, aby nie doprowadzić do naruszenia konstrukcji budynku. W tak małej kuchni przydać się może lada z wysokimi krzesłami, gdzie będzie można przyrządzać posiłki oraz jednocześnie je spożywać. Nie będzie trzeba w tym momencie kupować dodatkowego stołu dla wszystkich domowników. Nad taką ladą warto umieścić dodatkowe oświetlenie, które może być połączone z okapem kuchennym.

Kuchnia w dużym domu

Kuchnie otwarte na salon pozwalają na zastosowanie wyspy kuchennej, która może być miejscem jednoczącym domowników oraz gości. Od strony salonu wyspa powinna wyglądać jak jeden z mebli. Od strony kuchni na wyspie można umieścić piekarnik. Sama kuchnia powinna być jednak blatem roboczym. Pozostałe sprzęty kuchenne, jak płyta grzewcza, lodówka, zlew warto umieścić w innych miejscach – nie na wyspie. W przypadku takiej kuchni należy również pomyśleć o okapie, który nie może być umieszczony nad wyspą, ponieważ będzie przytłaczał oba pomieszczenia. Planując kuchnię otwartą należy pomyśleć o aranżacji zbliżonej do siebie kolorystycznie. 

Categories Dom i Wnętrze