TOP

Kyocera – historia marki

W dzisiejszych czasach każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne są nowatorskie technologie. Jedną z ich „gałęzi” są oczywiście urządzenia biurowe. Czołowym producentem tego sprzętu jest firma Kyocera. Poznajmy historię tej marki i specjalizację, w jakiej działa ona na międzynarodowym rynku nowatorskich urządzeń.

Początki

Tuż po II Wojnie Światowej, Japonia zaczęła powoli podnosić się z kolan. I choć zniszczenia w tym kraju nadal były widoczne, to dzięki wielu trudom i wyrzeczeniom udało się je zminimalizować. W pierwszych 20 latach po wojnie, powstało na japońskim rynku mnóstwo różnych firm zajmujących się nowymi technologiami.

Jedną z takich firm była oczywiście Kyocera. Powstała ona w roku 1959 jako Kioto Ceramics. I choć jej początki (jak w przypadku wielu podobnych gigantów) nie zapowiadały szybkiego rozwoju i wzrostu – można było zauważyć, że te stosunkowo niewielkie przedsiębiorstwo ma swój potencjał.

Specjalizacja

Jak dobrze wiemy, firma Kyocera zajmuje się produkcją szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Jednak pojęcie to jest zbyt ogólne. Dziś przedsiębiorstwo to specjalizuje się w produkcji sprzętu biurowego (kopiarki Kyocera są bardzo popularne na rynku), urządzeń fotograficznych a także – komputerów.

W związku z tym, że firma ta od początku specjalizowała się w nowatorskich technologiach, nietrudno dojść do wniosku, że zyskała ona popularność nie tylko w samej Japonii, ale na całym świecie. Przykładowo kopiarki Kyocera możemy zakupić nie tylko w Azji, ale też w Stanach czy w Europie.

Marki, marki i jeszcze raz marki

Jeśli nie posiadamy na przykład kopiarki Kyocera, nie oznacza to wcale, że nie mamy w naszym domu urządzeń wyprodukowanych przez tą firmę. Dlaczego? Ponieważ firma ta od wielu lat sprzedaje swoje towary również pod wieloma innymi brandami.

O jakie marki chodzi? Przede wszystkim o UTAX, Copystar i Yashica… Z istnienia tych branż możemy nie zdawać sobie sprawy, głównie ze względu, że działają one na zagranicznych rynkach. Mamy tu na myśli w głównej mierze Stany Zjednoczone i oczywiście Europę Zachodnią wraz z Bliskim Wschodem.

Kopiarki kyocera dostępne są w ofercie Bimit-Mita

Categories Technologia
zobacz https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/