TOP

Lakier bezbarwny w sprayu – fantastyczny wynalazek na miarę naszych czasów

O finalnym wyglądzie samochodu w dużej mierze decyduje aplikacja lakieru bezbarwnego, ponieważ to właśnie on zapewnia fantastyczną głębią oraz niezrównany połysk karoserii. Lakier bezbarwny w sprayu powinien być odpowiednio wybrany i dostosowany do wymagań danego lakieru bazowego.

Podstawowe właściwości lakieru

Lakier bezbarwny w sprayu, jego właściwości oraz sposób nałożenia mają ogromne znaczenie w przypadku końcowej prezencji całego samochodu. Aktualne przepisy nakazują używanie produktów o niskiej zawartości Lotnych Związków Organicznych, dlatego należy wybierać takie specyfiki, które zostały stworzone na bazie najnowocześniejszych technologii.

Ponadto lakiery samochodowe muszą odznaczać się doskonałą wytrzymałością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju zarysowania i obtarcia, aby bez większych problemów mogły chronić karoserię samochodu. Przed zakupem odpowiedniego produktu najlepiej jest sprawdzić jego skład na opakowaniu lub poprosić o pomoc sprzedawcę, który pomoże w dobraniu najbardziej optymalnego rozwiązania dla danego pojazdu.

Odpowiednie przygotowanie karoserii przed aplikacją lakieru

Zanim jednak użytkownik przystąpi do procesu lakierowania należy samochód przygotować w odpowiedni sposób. Przede wszystkim karoserii musi być czysta, pozbawiona kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń.

Spodnia warstwa lakieru bazowego lub wodorozcieńczalnego musi zostać zaaplikowana zgodnie z zaleceniami, jakie występują na karcie technicznej produktu. Po podanym przez producenta okresie czasu, jaki został ściśle określony dla odpowiedniego odparowania rozcieńczalników, można bez przeszkód nakładać lakier bezbarwny w sprayu.

Jak należy nakładać lakier w odpowiedni sposób?

Bardzo istotnym elementem odpowiedniego nakładania lakieru na karoserię auta jest odległość. Chodzi o to, aby rozpylać produkt w odległości nie mniejszej niż 15-25 cm, dzięki czemu można bez problemu otrzymać ładną warstwę bez nieestetycznych zacieków. Bardzo istotne jest również prowadzenie produktu prostopadle do lakierowanej powierzchni, co z kolei ma bardzo duży wpływ na trwałość lakieru oraz większą efektywność wykorzystania materiału.

Zdecydowaną zaletą tego typu produktów jest niezbyt długi czas nakładanie specyfiku, a także okres ich całkowitego schnięcia. Powłoka lakieru jest dość gruba, co ma niebagatelny wpływ na brak odprysków i obtarć. Po zakończonym procesie i całkowitym wyschnięciu lakieru można przystąpić do polerowania danego elementu.

Lakier bezbarwny w sprayu kupisz na Lakiery24.com

Categories Motoryzacja
https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/