TOP

Łóżko – jak kupić model dopasowany do naszych potrzeb?

Szukając idealnego łóżka dla siebie zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę oraz wygląd zewnętrzny. Oczywiście są to ważne zagadnienia, jednak to, co powinno być dla nas najważniejsze, to komfort, który mebel może nam zapewnić. Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę?

Łóżko dopasowane do naszych potrzeb

W ostatnich latach większość łóżek kupowanych na polskim rynku to modele oparte na ramie. Oznacza to, że konieczne jest również dokupienie do nich odpowiedniego materaca. Ramy łóżkowe tworzone są z litego drewna – jest to materiał odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Lite drewno jest odpowiednio przygotowywane do obróbki: początkowo jest selekcjonowane, kolejno zaś suszone. Wielu producentów decyduje się również na jego impregnację. Tak przygotowane drewno jest gotowe do obróbki – najczęściej tworzy się z niego łóżka drewniane, szafki nocne, szafy, niewielkie toaletki. Drewno wykorzystywane do tworzenia mebli pozyskiwane jest z takich gatunków jak dąb, buk, sosna. Jednym z najbardziej sprawdzonych i polecanych producentów mebli z litego drewna jest notodo.pl

Dodatkowe możliwości łóżka!

Producenci prześcigają się w pomysłach na nietuzinkowe rozwiązania w łóżkach. Im bardziej funkcjonalny mebel, tym lepiej dla nas. Podstawowym wyposażeniem takiego łóżka są oczywiście wewnętrzne komory, wykorzystywane do przechowywania pościeli. Komory takie umieszczone są pod stelażem, aby się do nich dostać musimy podnieść stelaż – tu także producenci ułatwili nam zadanie, wykorzystując siłowniki. Innym ciekawym rozwiązaniem są zagłówki.

 

Categories Dom i Wnętrze