TOP

Meble ogrodowe z nutką artyzmu

Urządzając ogrody, pamiętamy o ciekawym doborze roślin, o ułożeniu ścieżek, o dekoracjach kamiennych czy o efektownych motywach wodnych. Staramy się zagospodarować każdy kawałek danej nam przestrzeni. Wykorzystujemy też coraz bardziej świadomie tarasy, altanki, werandy. Doceniamy wszelkie atrakcyjne zakamarki ogrodowe, które powstają wręcz bez naszego udziału: pod różaną pergolą, w cieniu romantycznego solitera, pod wiekowym murem, w kącie ogrodu. Nowoczesne meble ogrodowe pozwalają nam w każdym miejscu urządzić się wygodnie i równie przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Sztuka jest wszędzie

Jak wybrać meble ogrodowe i na czym się skupić, dokonując tego wyboru? Coraz częściej bierzemy pod uwagę nie tylko ich wymiar praktyczny, ale także estetykę, opierającą się na najlepszej tradycji artystycznej. Z pewnością meble ogrodowe Gardenspace spełniają oba wymogi: użyteczności i trwałości oraz designu nawiązującego do wybitnych projektów z zakresu historii sztuki.

Przecież sztuka jest wszędzie! Nie tylko w galerii, ale także w naszym ogrodzie, w przedmiotach codziennego użytku, w najbliższym otoczeniu, w codziennych kompozycjach i aranżacjach. Potwierdzają to efektowne meble technorattanowe, które łączą w sobie elegancję mebli salonowych i designerską oprawę. Podobnie jak meble aluminiowe, których projektanci nawiązują m.in. do koncepcji konstruktywistycznych i odsłaniają urodę czystej konstrukcji.

Tworzyć można wszędzie

Meble ogrodowe nie tylko stanowić mogą przykład twórczości z najwyższej półki. Jeśli sami spróbujemy je wykonać czy ozdobić, staną się też przejawem naszej kreatywności i ekspresją potencjału artystycznego. Dlaczego by nie spróbować pomalować efektownie starych mebli metalowych znalezionych na strychu czy wyszukanych na targu staroci? Na przykład na kolory, które powtarzają paletę obrazów Van Goga?

Categories Ciekawe