TOP

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – co należy o niej wiedzieć?

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie estetycznego wyglądu dłoni, począwszy od standardowej pielęgnacji w domowym zaciszu przez zastosowanie tradycyjnego lakieru na trwałych metodach hybrydowych, żelowych lub akrylowych kończąc. Aby cieszyć się efektownym manicure, który nie wpłynie negatywnie na stan płytki, warto zdecydować się na metodę akrylową zdobienia paznokci.

Czy metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bezpieczna?

Akryl jest substancją nieszkodliwą dla ludzkiego organizmu. Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego innego preparatu może on wywołać reakcję alergiczną. Z tego względu przed rozpoczęciem zabiegu należy przeprowadzić wywiad z klientką oraz próbę na części paznokcia. Warto podkreślić, że poprawnie nałożony akryl ma pozytywny wpływ na kondycję paznokci – chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi, pozwala jej na szybki i harmonijny wzrost.Aby metoda akrylowa zdobienia paznokci była w pełni bezpieczna, należy stosować się do podstawowych zasad BHP podczas jej stosowania. Pomieszczenie, w którym wykonywany jest manicure powinno mieć właściwą wentylację ze względu na intensywny zapach akrylu. Co więcej, stanowisko manikiurzystki musi być oddalone od źródeł ciepła. Akryl jest bowiem łatwopalny.

Na czym polega manicure akrylowy?

Manicure akrylowy rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania płytki paznokciowej. Zostaje ona zdezynfekowana, skórki są odsuwane przy pomocy kopytka kosmetycznego, a sam paznokieć powinien zostać zmatowiony i odtłuszczony. Po nałożeniu primera, czyli bazy pod manicure, manikiurzystka może przejść do aplikacji akrylu.Paznokcie akrylowe najczęściej buduje się na specjalnych szablonach, dzięki którym można przedłużyć naturalną płytkę. Następnie akryl nakładany jest przy pomocy zwilżonego pędzelka o naturalnym włosiu. Tylko doświadczona osoba potrafi nanieść produkt tak, aby naturalne krzywizny paznokcia zostały zachowane. Warto podkreślić, że akryl utrwala się samoistnie po upływie kilku minut. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania lampy UV ani LED, co znacząco przyspiesza cały proces.

Dla kogo metoda akrylowa zdobienia paznokci będzie najlepszym wyborem?

Akryl doskonale sprawdzi się u pań, które chcą zapuścić swoje naturalne paznokcie. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia doskonale chroni płytkę paznokcia oraz pozwala jej rosnąć. Metoda akrylowa zdobienia paznokci doskonale tuszuje również nierówności paznokcia oraz pozwala nadać im pożądany kształt i długość.Manicure akrylowy dedykowany jest również paniom, które chcą cieszyć się idealnymi paznokciami przez 3-4 tygodnie. Szeroki wybór zdobień sprawia, że trafiają one w gust niemal każdej klientki zarówno tej, która marzy o jednokolorowym i eleganckim wykończeniu, jak i tej, która preferuje odważne zdobienia.

Paznokcie akrylowe to doskonały sposób na bezpieczny, ale również długotrwały i efektowny manicure. Aby jednak w pełni cieszyć się z jego właściwości, warto skorzystać z pomocy doświadczonej manikiurzystki, która wykonana usługę z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Categories Zdrowie i Uroda
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz wiecje https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/