TOP

Misja – malowanie mieszkania

Odświeżone ściany, ciekawe kolory – to jest to! Czasem chcemy zmienić coś w naszym mieszkaniu tak po prostu – bo mamy inny humor, inna pora roku przyszła, inny pomysł na aranżację. Jednak wynajem specjalisty od malowania i remontów wcale nie jest tak tani. Warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce! Czego potrzebujemy, jak zacząć, gdzie kupić – ten artykuł odpowie na wszystkie pytania!

Początek – jakie narzędzia malarskie wybrać?

Na początku warto w ogóle zastanowić się, czego to potrzebujemy do takiego remontu? Na pewno oczywiście potrzebna nam będzie folia do zakrycia powierzchni, aby się nie pobrudziły oraz taśmę do dokładnego wykonania lin. Oczywiście warto wspomnieć o starym ubraniu. Dalej – przyda się na pewno nam drabina, która umożliwi nam malowanie sufitu i wysokich partii ścian. Dalej – konieczne są oczywiście farby, pędzle i wałki.

Farby do malowania

Tu warto wspomnieć kilka słów o farbach. Oczywiście na sklepowych półkach znajdziemy różne rodzaje farb – nadają się one d różnych powierzchni i uzyskujemy za ich pomocą inne efekty. Każdy z nas np. świetnie się orientuje, jak wyglądają farby olejne.Warto to wszystko mieć na uwadze podczas zakupu. Oczywiście kolory warto dobrać nie tylko do mebli i ogólnego wystroju pokoju, lecz również do naszego charakteru.

Wałki do malowania

Kolejnym narzędziem malarskim, jakiego potrzebujemy są wałki, które kupimy w https://hurtbudowlany.pl/narzedzia-malarskie-c-20.html. Umożliwiają one praktycznie każdemu z nas, nawet bez jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia, pomalowanie własnego pokoju. Warto zauważyć, że w sprzedaży są różne rodzaje wałków. Wałki z krótkim włosiem znakomicie nadają się do gładzi, a te z długim – do betonu czy do cegły. Naturalne włosie, jakim mogą być pokryte może być do gładkich powierzchni, zaś do chropowatych lepiej używać wałków z syntetycznego włosia. Oczywiście wałki należy kupić razem z odpowiednią kuwetą.

Pędzle do malowania

A co z pędzlami? Do standardowego remontu potrzebujemy trzech pędzli. Pierwszym z nich jest szeroki pędzel do malowania kątów i narożnic. Dalej – potrzebujemy węższego pędzla do malowania trudno dostępnych powierzchni, jak np przy framudze czy przy oknie. Ostatnim z nich jest tzw. kaloryferowiec, czyli specjalny zakrzywiony pędzel, który umożliwia nam dokładne i estetyczne pomalowanie kaloryferów.

I to wszystko – teraz możemy przystąpić do malowania.

Categories Dom i Wnętrze