TOP

Modelowanie brzucha za pomocą liposukcji

Brzuch to jedna z najbardziej problematycznych partii ciała do wymodelowania. Nieraz nawet u całkiem szczupłej osoby pozostaje trochę zbędnego tłuszczu właśnie w tej części i nie da się go w żaden sposób usunąć, nawet długotrwałymi ćwiczeniami. Oczywiście wieloletnie treningi mogą poprawić stan brzucha, ale o wiele szybciej wymarzoną sylwetkę można osiągnąć za pomocą zabiegu liposukcji. Oczywiście można go wykonać tylko wtedy, kiedy już nie się nie chudnie ani nie przybiera na wadze.

Liposukcja brzucha- na czym polega?

W pierwszej kolejności konieczna jest szczegółowa konsultacja lekarska. Specjalista sprawdzi czy pacjent nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, a także zleci wykonanie niezbędnych badań. Trzeba także będzie wyposażyć się w odzież po liposukcji. To ogromnie ważne zalecenie, ponieważ w takiej odzieży spędza się pierwsze tygodnie po zabiegu. W przypadku operacji brzucha wystarczy kupić spodenki, które sięgają pod piersi. By nie popełnić błędu przy kupowanie odpowiedniej odzieży po liposukcji, najlepiej zapytać lekarza, jaki jej typ będzie odpowiedni.

W dniu zabiegu po znieczuleniu, lekarz wprowadza pod skórę kaniulę i odsysa tłuszcz, który zbiera się w specjalnym pojemniku. Po operacji zostają niewielkie dziurki, nie jest ona zabiegiem bardzo inwazyjnym czy niebezpieczny, jeżeli korzysta się z usług renomowanego lekarza oraz przestrzega zaleceń pooperacyjnych. Jednym z nich jest właśnie noszenie stroju, takiego jak odzież po liposukcji. Jest ona zakładana przez personel jeszcze kiedy pacjent jest znieczulony.

Po zabiegu

Pacjent wychodzi do domu cały czas mając na sobie odzież po liposukcji, tak będzie przez następne kilka tygodni. Skóra brzucha musi mieć czas by dojść do formy, ale zadaniem odzieży po liposukcji jest także zapobieganie obrzękowi czy dużym, rozległym siniakom. Ma ona także zapewnić cyrkulację krwi i limfy. Przez pierwsze dni z pewnością pacjentowi będzie towarzyszy ból. Lekarz przepisze jednak łagodne środki przeciwbólowe. Z biegiem czasu, jeżeli wszystko przebiega dobrze, można wrócić do pracy, lecz z pewnością z forsowaniem się należy poczekać przynajmniej przez kilka miesięcy.

Jak długo należy nosić odzież po liposukcji? Wiele zależy od konkretnego przypadku, ale bywa tak, że wymaga się jej noszenia nawet przez pół roku po zabiegu. Lekarz w trakcie wizyt kontrolnych będzie na bieżąco kontrolował sytuację i wskaże, kiedy można pomyśleć o zdjęciu ubrania uciskowego. Nie przeszkadza ono w żaden sposób w normalnym życiu, ponieważ jest zrobione z nowoczesnej i oddychającej tkaniny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

Categories Ciekawe