TOP

Najpopularniejsze rodzaje masażu

Masaż to jedna z metod fizjoterapii, która stosowana jest głównie w lecznictwie, jednak warto również wiedzieć o tym, iż znalazła także zastosowanie w relaksacji. Masaż ma za zadanie pobudzić mięśnie, poprawić przepływ krwi, a także wzmocnić organizm. Obecnie można wyróżnić różne rodzaje masażu, jednak czym charakteryzują się poszczególne z nich?

Masaż klasyczny

Najpopularniejszym obecnie masażem jest ten klasyczny, który w zależności od rodzaju zastosowanej techniki może być pobudzający, odprężający, leczniczy lub relaksujący. W zależności od tego, z jakim problemem, czy też chorobą zmaga się dana osoba, uzależnione są przede wszystkim ruchy, które są wykonywane podczas masażu.

Masaż klasyczny najczęściej wykonywany jest w serii kilku zabiegów, ponieważ jedynie w ten sposób można skutecznie pozbyć się danego problemu zdrowotnego. W jaki jednak sposób działa taki masaż? Stosowanie masażu klasycznego polecane jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z bólami o różnym nasileniu, a także mają problemy z nadmiarem kilogramów.

Masaż relaksacyjny

Ten rodzaj masażu pomaga rozluźnić mięśnie, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Masaż relaksacyjny to bardzo dobry sposób na stres, ponieważ pomaga się uspokoić, a także wspomaga zasypianie, które zostało zaburzone wskutek działania określonych czynników.

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest przede wszystkim zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego, a także zniesienie napięcia psychicznego. Z tego też względu z tego rodzaju masażu powinny w szczególności korzystać osoby, które pracują w stresie od rana do wieczora. Podczas takiego masażu ruchy dłoni masażysty są powolne, łagodne i rytmiczne, dzięki czemu w jego trackie można zapomnieć o wszystkich problemach.

Masaż sportowy

Sportowcy bardzo często narażenie są na różnego rodzaju kontuzje, dlatego też w ich przypadku niezastąpiony okazuje się masaż sportowy, który pomaga zwalczyć skutki zmęczenia wynikłego z wysiłku fizycznego. Taki masaż pomaga zapobiec uszkodzeniu mięśni w przyszłości, co dla wielu sportowców jest bardzo ważne.

Sportowcy, którzy biorą udział, np. w wyścigach kolarskich, które odbywają się w kilku etapach, muszą być stale w dobrej formie, dlatego też masaż sportowy w ich przypadku pomaga odzyskać im siły, a także zapewnia odpowiednią formę. Dzięki niemu pokonywanie kolejnych etapów jest dużo łatwiejsze i umożliwia zdobycie dobrej pozycji.

Więcej o technikach masażu dowiesz się na stronie http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny/

Categories Zdrowie i Uroda