TOP

Naturalny szampon do włosów – kosmetyki dobre z natury

Z roku na rok coraz bardziej świadomie podejmujemy decyzje zakupowe. Chcąc żyć jak najbardziej naturalnie i odpowiedzialnie, rezygnujemy z plastikowych słomek, foliowych reklamówek, wybieramy żywność pochodzącą z ekologicznych upraw. Zdrowe i przyjazne środowisku nawyki możesz wyrobić sobie również podczas kupowania kosmetyków do włosów.

Szampon do włosów z naturalnymi składnikami

Natura obdarzyła nas ogromną ilością roślin, które doskonale nawilżają, wygładzają i odżywiają nasze włosy i skórę. Aby przekonać się, jak wielka siła tkwi w składnikach naturalnego pochodzenia, warto wypróbować  szampon do włosów pozbawiony szkodliwych silikonów, składników modyfikowanych genetycznie,  SLS-ów i SLES-ów oraz alkoholu. Drażniące, chemiczne składniki zastępowane są ekstraktami z ziół i nasion oraz olejkami. Do najpopularniejszych składników naturalnych szamponów i odżywek zaliczyć możemy aloes, żeń-szeń, pokrzywę, łopian, rozmaryn, czarną rzepę, olej arganowy. Wśród dostępnych produktów znajdziemy szampony i odżywki dedykowane wszystkim typom włosów oraz kosmetyki przeciwłupieżowe. Efekt działania specyfiku uzależniony jest od zawartych w recepturze składników aktywnych.

Dobre, a tanie!

Naturalne szampony i odżywki o naturalnym składzie są najlepszym dowodem na to, że wysoka jakość wcale nie musi być równoznaczna z wygórowaną ceną. W stacjonarnych drogeriach i sklepach internetowych możemy znaleźć coraz większą liczbę produktów na bazie naturalnych składników kosztujących zaskakująco niewiele. Co ważne, znaczną część z nich stanowią produkty polskich marek. Sięgając po tego typu kosmetyki szybko zauważysz różnicę nie tylko w kondycji włosów, ale również zasobności portfela.

Categories Zdrowie i Uroda