TOP

Nowe technologie w budownictwie

Trwałość materiału, skrócony czas budowy oraz ograniczenie kosztów to tylko niektóre z licznych zalet domów z prefabrykowanych ścian betonowych. Wiele osób zastanawia się teraz nad tym, czym są wspomniane prefabrykowane ściany betonowe. W dużym skrócie można stwierdzić, iż są to gotowe elementy wykonywane w fabrykach, które następnie stawiane są na placu budowy i montowane na postawionych nieco wcześniej fundamentach. Technologia produkcji prefabrykowanych ścian betonowych może być nieco odmienna w różnych fabrykach, jednak wspólnym elementem je łączącym jest fakt, iż do ich postawienia niezbędne jest użycie dźwigu. Takie elementy są naprawdę bardzo ciężkie i ich odpowiednie ustawienie jest niezwykle trudne.

Prefabrykowane ściany betonowe

Decydując się na zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią fabrykę, która znajduje się najbliżej miejsca budowy. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim z tego względu, iż koszt transportu takich ogromnych elementów jest dosyć wysoki, a jak wiadomo im większa odległość tym oczywiście wyższa cena. Prefabrykowane ściany betonowe to bardzo dobre rozwiązanie, które skraca czas budowy i jest dosyć tanie. Jednak, aby na tym nie stracić, warto pomyśleć bardzo dobrze o transporcie gotowych elementów.

Specjalne panele?

Wiele firm oferuje obecnie prefabrykaty, które są w postaci paneli złożonych ze styropianu oraz siatek stalowych, które montowane są na specjalnych szpilkach i wykańczane na placu budowy podczas montażu. Do wykończenia takiej konstrukcji wykorzystuje się beton natryskowy. Takie rozwiązanie również jest bardzo dobre, ponieważ gotowe elementy są dosyć lekkie i jedna osoba bez problemu powinna taki właśnie panel przenieść. Z pewnością dużą zaletą jest również to, iż podczas stawiania konstrukcji z paneli nie jest konieczny specjalny dźwig, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oczywiście czas budowy jest nieco dłuższy w porównaniu z prefabrykowanymi ścianami betonowymi, jednak warto taką możliwość bardzo dobrze przemyśleć.

Dom wzniesiony z prefabrykowanych ścian betonowych kontra dom murowany

W tym pojedynku zdecydowanie wygrywa dom budowany z prefabrykowanych ścian betonowych. Podczas budowy takiego domu nie są konieczne żadne przerwy technologiczne, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Ogromną zaletą takiego rozwiązania w porównaniu z budową domu murowanego jest przede wszystkim to, iż elewacja domu wykonanego z prefabrykowanych ścian betonowych nie wymaga tynkowania, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. W ścianach wykonanych z prefabrykatów betonowych umieszczone już są specjalne puszki, które służą do rozprowadzenia instalacji elektrycznej, podczas gdy w domach murowanych konieczne jest wytworzenie specjalnych otworów. Z tego właśnie względu budowa domu wykonanego z prefabrykowanych ścian betonowych jest dużo krótsza niż ma to miejsce w przypadku domu murowanego. Warto zatem zdecydować się na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań.

Z ofertą prefabrykowanych ścian betonowych możesz zapoznać się na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/oferta/Plyty-stropowe-sprezone-HC.html.

Categories Biznes
https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ nwise.pl fgk.com