TOP

Nowoczesna estetyka lubi prostotę

Pytając o to, czym charakteryzują się nowoczesne przedmioty i aranżacje, kierujemy się ku temu, co proste. Wszechobecny minimalizm jest tego najlepszym przykładem. Uwidacznia się w aranżacjach, które powstają obecnie i dominują w naszych wnętrzach. Zarówno w pokojach jak i w kuchniach czy salonach. Minimalistyczne rozwiązania widoczne są także w stylizacjach zewnętrznych – na tarasach, ogrodach, dziedzińcach.

Prostota we wnętrzu

Minimalizm zdobywa przede wszystkim współczesne wnętrza. Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak umeblować salon w przestronnym domu, czy jak umeblować pokój dzienny w bloku, to kluczem jest prostota, niekiedy wręcz – uproszczenie.

Nowoczesne meble Antonio od Ceglewski Meble, jedna z wielu propozycji, którą odkryjemy na gama-sklep.com.pl – to kwintesencja prostoty w nowoczesnym wydaniu. Interesująca estetyka idzie tu w parze ze stuprocentową funkcjonalnością. Meble wykonane zostały przy użyciu dębowych paneli, które tworzą część korpusów.

To odwołanie do natury jest także bardzo współczesne. Nowoczesna estetyka ceni sobie elementy naturalne, które niczego już więcej nie potrzebują, żeby zachwycać. Do takiego czystego piękna przyrody odwołuje się zestaw Antonio. Stylistyka brył opiera się tutaj na prostocie, co tworzy designerski efekt w połączeniu z wysokimi, metalowymi nóżkami.

Prostota na zewnątrz

Także w kreacjach ogrodowych widać współczesne zamiłowanie do minimalizmu. Tarasy awangardowe są tego najlepszym przykładem. Ich kompozycja opiera się na figurach, których prostoty nic nie zaburza. Także meble ogrodowe w tak zdefiniowanej przestrzeni prezentują się minimalistycznie. Na przykład aluminiowe zestawy ogrodowe, w których uwypukla się piękno czystej formy, pozbawionej wszelkiej dekoracyjności i różnorodności formalnej.

Categories Dom i Wnętrze