TOP

Nowoczesne elementy wyposażenia ogrodu

Nasz ogród to przestrzeń nieograniczonych możliwości – przekonują o tym przede wszystkim liczni dekoratorzy i architekci zieleni. Poprzez odpowiednią aranżację możemy zaprojektować miejsce, które będzie zachęcało do spędzania czasu. Wybierając meble i dodatki możemy stworzyć przestrzeń odpowiednią zarówno dla nas, dla naszych dzieci, jak i gości. Jak tego dokonać?

Wybierz wygodne i funkcjonalne meble

Pierwszym krokiem do zaprojektowania eleganckiego ogrodu czy punktu wypoczynkowego jest wybranie odpowiednich mebli. Piękne komplety ogrodowe zaproponują nam topowi producenci. Szukając mebli zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały – muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Współcześnie nowoczesne meble tworzy się na stelażach z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie tego tworzywa sprawia, że meble są nie tylko lekkie, ale również odpowiednio zabezpieczone przed pojawianiem się ognisk rdzy. W zależności od zestawu wierzch mebla może pokrywać syntetyczna plecionka technorattanowa, plecionka rotangowa lub też wygodne poduszki i siedziska. Wybór konkretnego zestawu pozwoli nam na stworzenie punktu centralnego w ogrodzie i zagwarantowanie sobie i bliskim wygody i komfortu.

Jesienny ogród – jakie dodatki wybrać?

Wraz z nadejściem jesieni wielu z nas kończy sezon na odpoczynek na świeżym powietrzu. Producenci licznych dodatków przekonują jednak, że nie musi tak być. Poprzez zastosowanie elementów takich jak ogrzewacz ogrodowy możemy stworzyć miejsce, z którego będziemy korzystać również podczas chłodniejszych dni w czasie jesieni. Promienniki ciepła to doskonałe rozwiązanie, kiedy chcemy nacieszyć oczy wspaniałą, jesienną aurą. Dobrym rozwiązaniem może być również nowoczesna pergola, zaopatrzona w ściany boczne, chroniące przed silnymi podmuchami wiatru.

Categories Dom i Wnętrze