TOP

Nowoczesne rozwiązania w bateriach łazienkowych

Pomijając różnice w wyglądzie wśród wszystkich dostępnych ustawień baterii łazienkowych, można pomyśleć, że na pewnym poziomie są one całkiem podobne, Wszystkie służą do dostarczania wody i pełnią zbliżone funkcje. Jednak dzięki różny innowacjom i nowoczesnym technologiom, poszczególne baterie łazienkowe posiadają różny poziom funkcjonalności. Wybór jednej z nich powinien opierać się przede wszystkim na oczekiwaniach oraz potrzebach użytkowników. Dzięki temu bateria łazienkowa będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale również optymalnie spełniać swoje funkcje.

Obsługa bez użycia rąk i konstrukcja bezołowiowa

Bateria bez użycia rąk zapewnia wygodny i higieniczny sposób włączania i wyłączania wody. Modele tego typu znane są również jako baterie elektroniczne, Takie baterie łazienkowe są obsługiwane przez czujnik ruchu i zazwyczaj zawierają środki do regulacji temperatury wody i kontroli przepływu. Duże znaczenie ma także bezołowiowość konstrukcji. Wiele baterii jest wykonane z materiałów, które zawierają śladowe ilości ołowiu, ale niektórzy producenci oferują możliwość skorzystania z produktów całkowicie go pozbawionych. Bezołowiowość oznacza mniej niż jedną czwartą jednego procenta całkowitej zawartości ołowiu według średniej ważonej w całej konstrukcji.

Wygodny uchwyt i wytrzymały zawór technologiczny

Wygodne uchwyty to te, które działają w trybie 1/4 obrotu, co oznacza, że ​​przepływ wody może zejść od pełnego na zaledwie 1/4 obrotu uchwytu. Innymi innowacjami związanymi z uchwytami jest technologia, która wykorzystuje ceramiczne wkłady zaworowe pokryte smarem teflonowym, zapewniające swobodne tarcie. Baterie łazienkowe muszą wytrzymać trudne warunki pełne wilgoci oraz stosowanie żrących chemikaliów czyszczących. Wytrzymałe wykończenia zapewniają trwałość, długotrwałe i łatwe do czyszczenia powierzchnie, które chronią przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Łatwa instalacja i bezproblemowy montaż

Szybka i łatwa instalacja bez potrzeby wzywania fachowców to duża zaleta baterii łazienkowej. Niektórzy producenci zaprojektowali łatwą instalację w swoich produktach. Nowoczesny system pozwala na zmianę baterii łazienkowej bez konieczności zmiany instalacji wodociągowej. Komponenty zestawu obejmują elastyczne węże i wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do łatwej instalacji. Dzięki temu nawet samodzielne zamontowanie baterii łazienkowej nie jest związane z żadnymi trudnościami. Zazwyczaj do opakowania załączona jest szczegółowa instrukcja obsługi, która dodatkowo upraszcza cały proces i daje szansę na przeprowadzenie błyskawicznego montażu.

Więcej dowiesz się na stronie 1lazienka.pl – baterie łazienkowe

Categories Dom i Wnętrze
dge-o-rama.com sittotheleft.org icfm.org