TOP

Ogród dźwięku, koloru, zapachu i smaku

Zaczarowany ogród to taki, który ogarnia ze wszystkich stron naraz. Działając na wszystkie zmysły. Prawdziwe wejście do zaczarowanej przestrzeni odbywa się nie poprzez bramę czy furtkę, ale poprzez wkroczenie do sfery intensywnego odczuwania. Kiedy to chłonie się świat wszystkimi zmysłami. Kiedy zapachy, dźwięki i kolory tworzą całość, którą można jeszcze uzupełnić smakowo, zrywając poziomki rosnące w doniczkach na tarasie lub na grządkach.

Motywy wodne i uspokojenie

W zmysłowym ogrodzie obowiązkowym elementem jest woda. Najlepiej w ruchu. Wodospad, strumyk, strużka czy bijące źródło – to połączenie efektów wizualnych z dźwiękowymi. Jednocześnie terapia, bo nic nie działa tak łagodząco jak szum wody.

Ogródek ziołowy i wspomnienie

W ogrodzie zmysłów nie może zabraknąć ziół, których zapach rozbudzi w nas wspomnienia z dzieciństwa. Mięta, melisa, lawenda, szałwia, tymianek, majeranek, koper – i wiele innych ziół, które zapachną intensywnie. Stworzą klimat ogrodu, ale także przydadzą się w kuchni. Wyczarujemy z nich smakowite potrawy.

Zapachy lasu i skoszonej trawy

Ogród o każdej porze roku pachnie inaczej. Latem, kiedy skosimy trawę, wypełni się intensywnym zapachem. Jeśli pozostawimy trawę na trawniku i pozwolimy się jej wysuszyć, to zapach siana zupełnie przeniesie nas do krainy dzieciństwa. Czasami warto to zrobić, żeby poczuć się jak w innym świecie.

Zapach lasu natomiast pozwolą nam odzyskać drzewa iglaste zasadzone w ogrodzie, wokół których powstanie specyficzny mikroklimat. Wystarczy w ich pobliżu ustawić nowoczesne meble ogrodowe metalowe, żeby idealnie wypocząć w swoim prywatnym lesie. Z takiego ogrodu zmysłów warto korzystać cały czas. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są meble ogrodowe całoroczne.

Categories Dom i Wnętrze
https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ zobacz https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/