TOP

Outlet meblowy: na co zwracać uwagę, wybierając meble dla dzieci?

Pokój dziecięcy to prawdziwe królestwo naszych pociech. W trosce o milusińskich robimy wszystko, aby prezentował się perfekcyjnie. Z pełnym zaangażowaniem wybieramy kolor ścian, zasłonek czy dywanu. Jak się okazuje, mniej uważnie wybieramy meble. Tymczasem to właśnie im należałoby poświęcić najwięcej uwagi. Co ma znaczenie w przypadku mebli dla dzieci?

Outlet meblowy: materiał

Ma szczególnie znaczenie zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Najrozsądniej jest postawić na meble drewniane, które nie zostały pomalowane żadną farbą. Wówczas jesteśmy pewni, że meble nie będą dla naszych dzieci toksyczne. Na szczęście nie jeden outlet meblowy ma w swojej ofercie właśnie drewniane meble dla najmłodszych. Jeśli wybieramy meble kolorowe, warto dopytać sprzedawcę jaką farbą zostały pomalowane. Dobrym rozwiązaniem jest kupić meble posiadające atest. To gwarancja bezpieczeństwa. Wśród mebli dla dzieci znajduje się również wiele modeli z tworzywa sztucznego. Tyczy się to najczęściej krzesełek oraz stolików. Jeśli plastik ma atest, dopuszczony jest do kontaktu z dziećmi, można takie meble kupić. Jeżeli jednak nie, lepiej z zakupu zrezygnować.

Outlet meblowy: wykończenie

O ile w przypadku mebli dla dorosłych wykończenie ma w zasadzie wyłącznie walor estetyczny, o tyle w przypadku mebli dla dzieci chodzi również o ich bezpieczeństwo. Kupując meble do pokoju dziecięcego – zwłaszcza dla młodszych dzieci – koniecznie należy sprawdzić jak wykończone zostały krawędzie. Nie powinny one być ostre. Idealne meble dla dzieci mają opływowe krawędzie. Dzięki temu są one w pełni bezpieczne dla maluchów. Wystrzegać należy się mebli dziecięcych ze szklanymi elementami. Jedynym wyjątkiem jest szkło hartowane, które znajduje się w górnych częściach mebli. Wówczas ryzyko wypadku jest naprawdę niewielkie.

Kupując meble dla dzieci, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pociech. Względy estetyczne schodzą na dalszy plan.

Categories Dom i Wnętrze