TOP

Piękna sylwetka – czy z cellulitem możemy skutecznie walczyć?

Cellulit spędza sen z powiek milionom kobiet – to właśnie one mają większe uwarunkowania do występowania tego schorzenia. Cellulit może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi, siedzącym trybem życia, jak również nieodpowiednią dieta, pełną produktów pozbawionych składników odżywczych. Cellulit może być także spowodowany zmianami hormonalnymi.
Skuteczna walka z cellulitem jest możliwa – przekonują o tym liczne odkrycia w dziedzinie medycyny i kosmetyki. Konieczne jest jednak połączeniu kilku terapii i regularność. Co pozwoli nam zapomnieć o cellulicie?

Karboksyterapia, mezoterapia

Wśród najnowszych osiągnięć medycyny w walce z cellulitem wymienia się przede wszystkim karboksyterapię. Metoda ta polega na uszkadzaniu komórek tłuszczowych za pomocą gazu. Dodatkowo gaz pozwala również na poprawienie krążenia skóry oraz przyspieszenie metabolizmu. Efektem ubocznym jego działania jest znacznie gładsza i uelastyczniona skóra.

Mezoterapia to jeden z ciekawszych zabiegów związanych z cellulitem. Polega on na wprowadzaniu pod skórę mieszaniny składników odżywczych, witamin, kwasu hialuronowego, kofeiny. Każdy z tych składników wpływa na ujędrnienie skóry, zwiększenie metabolizmu, poprawienie wyglądu skóry, zwiększenie ilości wody w komórkach. Mezoterapia wymaga niezwykłej precyzji – ostrzykiwanie skóry odbywa się po uprzednim znieczuleniu skóry.
Zabiegiem uzupełniającym są masaże odchudzające. Musza być one przeprowadzane przez doświadczonych masażystów. Ich zadaniem jest pobudzanie metabolizmu konkretnych narządów oraz poprawienie działania układu krwionośnego i limfatycznego.

Szukasz miejsca, gdzie w profesjonalny sposób pozbędziesz się cellulitu? Sprawdź najlepsze oferty – Zabiegi na cellulit Kraków – Medyczne FBI.

Categories Zdrowie i Uroda
Tags celulitt
zobacz live url zobacz