TOP

Pierwsza praca za granicą

Corocznie tysiące Polaków decyduje się wyjechać za zachodnią granicę w celach zarobkowych. Atrakcyjne pensje, wyższy komfort życia i chęć przeżycia wielkiej przygody kuszą szczególnie młode osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na zawodowej ścieżce. Zanim kupisz bilet i spakujesz walizkę, warto dokładnie przygotować się do wyjazdu. Pamiętaj, że podjęcie pracy w Niemczech, Szwecji czy Anglii wiąże się nie tylko z korzyściami, ale również pewnymi zagrożeniami. O czym należy bezwzględnie pamiętać podczas wyjazdu do pracy?

Tylko sprawdzony pracodawca

Zanim podpiszesz umowę z konkretnym pracodawcą, dokładnie sprawdź warunki zatrudnienia i wiarygodność firmy. Niestety, wciąż jeszcze można trafić na nieuczciwe firmy albo osoby prywatne, które pobierają opłaty za rzekome zakwaterowanie lub pokrycie kosztów podróży, aby potem urwać kontakt i zniknąć z pieniędzmi. Przed podpisaniem jakichkolwiek deklaracji sprawdź, z kim masz do czynienia. Przydatne okażą się rejestry agencji zatrudnienia i fora internetowe. Może ktoś z Twoich bliskich korzystał wcześniej z usług tego typu agencji? Opinie znajomych będą pewnym i rzetelnym źródłem informacji!

Kontakt z bliskimi

Przed opuszczeniem kraju zostaw bliskim dokładne informacje na temat Twojego docelowego miejsca pobytu, dane kontaktowe do pracodawcy i zaufanego współpodróżnego. Zadbaj o to, aby zawsze mieć przy sobie dane teleadresowe do rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół, z którymi mógłbyś się skontaktować w razie zagrożenia. Pamiętaj, aby dokumenty osobiste mieć zawsze przy sobie! Pod żadnym pozorem nie zostawiaj ich w depozycie u pracodawcy. Kopie dowodu osobistego w zupełności mu wystarczą.

Praca na czarno? Nie, dziękuję!

Pamiętaj, że tylko podjęcie legalnej pracy w oparciu o pełnoprawne umowy daje Ci gwarancję bezpieczeństwa. Odprowadzając za granicą podatki, możesz liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty. Nie musisz obawiać się o skomplikowane procedury. Na polskim rynku działają firmy, które pomagają odzyskać należny zwrot podatku ze Szwecji, Norwegii, Niemiec i innych krajów, do których corocznie emigrują tysiące rodaków.  Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie zwrot-podatkow.pl

Categories Ciekawe
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/