TOP

Plafony sufitowe to praktyczne i estetyczne oprawy oświetleniowe

Sklepy z oświetleniem oferują dziś mnóstwo rodzajów opraw oświetleniowych. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś prędzej czy później nie znalazł idealnego dla siebie, niezależnie od przeznaczenia. Wielu nabywców z pewnością sięgnie po plafony sufitowe i doceni ich liczne zalety.

Plafony sufitowe coraz chętniej kupowane

Przez lata, nawet liczone w wiekach, najczęściej stosowanym oświetleniem sufitowym były żyrandole. Dziś, choć nadal są one chętnie nabywane, są jednak coraz częściej wypierane przez plafony. Dzieje się tak, pomimo że żyrandole też zyskały bardzo na atrakcyjności dzięki nowym technologiom oraz nowoczesnemu wzornictwu.

Plafony, kiedyś w ogóle nawet nieistniejące, teraz zyskały na praktyczności jeszcze bardziej. Stało się tak przede wszystkim dzięki zastosowaniu w oświetleniu diod ledowych. Jednakże na rynku nadal dostępne są panele sufitowe na starsze typy żarówek i one nadal są chętnie stosowane. Zwłaszcza że żarówki ledowe również są już powszechne.

Plafony na różne rodzaje światła

To właśnie rodzaj światła jest często głównym kryterium wyboru. Coraz chętniej kupowane są zintegrowane ledowe plafony sufitowe. Małe rozmiary diod LED pozwoliły na rozszerzenie oferty plafonów pod względem ich wyglądu. Nowoczesne plafony ledowe świetnie komponują się z każdym pomieszczeniem, zwłaszcza z takim w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym.

Jednakże tradycyjne plafony sufitowe na żarówki również nadal są w sprzedaży i użyciu. Dziś można w nich stosować świetlówki ledowe, co znacznie zmniejsza koszty ich użytkowania, a to bardzo ważny atut.

Plafony sufitowe do różnych zastosowań

Plafon sufitowy to taki typ oprawy, który sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Plafony sufitowe są zróżnicowane pod względem wielkości i mocy, więc bez problemu można je dostosować do każdego pomieszczenia niezależnie od jego wielkości.

Plafony montowane na suficie będą więc świetnie pasować do dużych przestrzeni mieszkalnych, ale są wręcz idealne do wnętrz niskich, gdzie żyrandol nie sprawdzi się. Zalety plafonów sufitowych docenią wtedy zwłaszcza osoby bardzo wysokie.

Categories Ciekawe
zobacz wiecje https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/