TOP

Podpowiadamy, jaką saunę wybrać do domowego spa

Jeszcze niedawno posiadanie sauny było marzeniem wielu z nas. Obecnie nie jest to już tak niespotykany element w naszym domu. Posiadanie sauny stało się bardzo modne, a jej montaż jest możliwy nawet w dużym mieszkaniu. W naszym artykule podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej sauny do naszego domu.

Suna parowa- czy dobrze sprawdzi się w naszym domu?

Decydując się na posiadanie sauny w naszym domu powinniśmy przede wszystkim wygospodarować odpowiednie pomieszczenie, w którym będzie umieszczona sauna. Oczywiście nasze pomieszczenie musi spełniać określone normy i posiadać odpowiednią wentylację, która umożliwi swobodny przepływ powietrza.

Producent saun poleca saunę parową szczególnie osobom, które lubią relaksować się właśnie w taki sposób. Wydobywając się para to przede wszystkim relaks dla naszych zmysłów. Co charakteryzuje ten rodzaj sauny? Przede wszystkim stosunkowo niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza. Producent saun zaleca przede wszystkim ten rodzaj dla osób z problemami skóry czy chorobami górnych dróg oddechowych.

Najpopularniejsza sauna fińska

Producenci saun nie zapominają również o zwolennikach tradycyjnej sauny fińskiej. Korzystanie z sauny zazwyczaj opiera się na suchym powietrzu, które nie sprzyja wszystkim jej użytkownikom. Ta sauna jest ekstremalnie gorąca, dlatego korzystanie z niej powinno być przemyślane i dostosowane do naszych możliwości.

Jednym z najważniejszych elementów sauny fińskiej, jak podaje producent saun są kamienie, które są polewane wodą. Korzystanie z niej powinno odbywać się raz w tygodniu z uwagi na to, iż jest to spoe obciążenie dla naszego organizmu.

Nowoczesna sauna infrared

Ta sauna działa przy wykorzystaniu podczerwieni, to przeciwieństwo tradycyjnych rodzajów saun. Nie znajdziemy tutaj pary wodnej. Dzięki działaniu podczerwieni pocenie jest jeszcze bardziej efektywne dzięki docieraniu w głąb naszej tkanki.

Producenci sauny zalecają regularne stosowanie, które pozwoli oczyścić nasz organizm. Co ważne sauna infrared polecana jest osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Co ważne korzystanie z sauny infrared jest zupełnie bezpieczne nawet dla osób starczych czy dzieci.

Materiały na artykuł dostarczył producent saun firma MEGIW

Categories Dom i Wnętrze
https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/