TOP

Podstawowe funkcje programu do zarządzania przychodnią

Oprogramowanie medyczne służy nie tylko do elektronicznego zapisu pacjentów, ale jest bardziej rozbudowanym narzędziem także do zaawansowanych zadań. To dlatego tak wielu zarządzających gabinetami i przychodniami decyduje się na ten program, znacznie wcześniej niż wymaga tego ustawa. Wobec tego warto wspomnieć, jakie funkcje posiada.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Sporządzanie pełnej dokumentacji medycznej w formie elektronicznej jest nie tylko wygodne, ale również sprawne. Większość czynności w danym zakresie wykonuje się kilkoma kliknięciami myszką. Czasem zaś trzeba wpisać tekst lub dane liczbowe, edytując konkretny dokument. Poza tym najważniejsze informacje i dane są już zapisane, więc można się łatwo z nimi zapoznać.

Obsługa ruchu pacjentów

Profesjonalna obsługa pacjentów to nie tylko automatyczne sprawdzanie eWUŚ, ale dużo innych opcji. Zaletą tej funkcji jest między innymi zmienna siatka godzinowa harmonogramów. Lekarze chwalą sobie narzędzie, które umożliwia błyskawiczny wybór pacjenta, płatnika, a także celu wizyty. Ponadto dana funkcja umożliwia przenoszenie oraz kopiowanie wizyt. Ogólnie rzecz ujmując, jest bardziej rozbudowana, niż może się na początku wydawać.

Rozliczenia z NFZ

Rozliczenia z NFZ wykonywane zgodnie ze starymi metodami są nie tylko długotrwałe, ale również bardziej wymagające. Chodzi o to, że zarządzający gabinetem lub przychodnią muszą więcej czasu spędzić na wypełnianiu istotnych dokumentów. Funkcja rozliczeń z NFZ za pomocą tego nowoczesnego oprogramowania znacznie przyspiesza i ułatwia ten proces.

Szablony wizyt

Gotowe szablony wizyt umożliwiają sprawne uzupełnianie danych oraz edycję informacji zanotowanych podczas poprzedniej konsultacji. W ten sposób lekarze mogą też wygodnie zapoznać się z historią choroby każdego pacjenta. Wszystkie notatki i wyniki badań są wyraźne i tym samym czytelne, bez względu na to, kto je wcześniej tworzył.

Inteligentne recepty

Czytelna recepta w formie wydruku to dla pacjentów bardzo ważna sprawa. Sami lekarze korzystając z gotowych druków, na których pozostaje tylko wpisać nazwę leku i wydrukować, bardzo chwalą sobie tę dogodność. Inteligentne recepty są coraz częściej motywacją do zakupu tego nowoczesnego oprogramowania.

Rejestracja pacjentów przez internet

Nie ma wygodniejszego sposobu rejestracji pacjentów jak przez internet. Ci zresztą sami mogą wybrać dogodną dla siebie godzinę i dzień, a następnie zarezerwować ten termin. Tak jest dla nich wygodniej i tanio, a przy okazji pracownicy przychodni mają mniej pracy.

Powiadomienia email/sms dla pacjentów i personelu

Profesjonalne powiadomienia email/sms zapewniają łatwy i wygodny kontakt z pacjentami. Co więcej, minimalizują liczbę odwołanych wizyt.

Zaglądając na stronę internetową www.mediporta.pl, można znaleźć więcej szczegółów dotyczących funkcji tego nowoczesnego oprogramowania. Jest ich bardzo dużo, więc przynajmniej niektóre z nich zmotywują do szybkiej inwestycji w dane narzędzie. Trzeba tylko sprawdzić, która firma oferuje ich najwięcej.

Categories Uncategorized