TOP

Posyłasz dzieci do szkoły? – Zainwestuj w maty ochronne

Przygotowanie dzieci do pójścia do szkoły to wbrew pozorom bardzo skomplikowane logistycznie zadanie. Trzeba przygotować nie tylko całą wyprawkę, ale również pokój dziecka, aby sprzyjał poszerzaniu wiedzy, rozwiązywaniu zadań domowych, a także relaksowi np. przy rozwijających logiczne myślenie grach komputerowych. Kupując biurko i krzesło, warto pomyśleć jeszcze o zabezpieczeniu podłogi w pokoju, niezależnie od tego czy są na niej jedynie płytki lub panele czy położony jest dywan. Warto zainwestować w maty ochronne.

Maty ochronne – na jakie zdecydować się do pokoju dziecka?

Jeśli na podłodze w pokoju jest dywan lub wykładzina chce się, aby posłużyły dziecku jak najdłużej. Warto zatem ochronić je przed przecieraniem włókna tkaniny, które z czasem powstają przez użytkowanie krzesła na kółkach, niezależnie od tego czy wybierze się model z plastikowymi czy kauczukowymi kółkami. W obydwu przypadkach nacisk, będzie powodował powstawanie śladów. Można jednak ich uniknąć, wystarczy sięgnąć po maty ochronne, wyposażone w specjalne wypustki ułatwiające przytwierdzenie do dywanu lub wykładziny, nie pozostawiające na nich śladów. Maty poliwęglanowe, podobnie, jak maty polipropylenowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. W przypadku podłóg twardych w pokoju dziecka, bez wykładziny czy dywanu, można zdecydować się na maty ochronne polipropylenowe, które można wybrać również z nadrukiem UV. Zatem taka mata może być dodatkową dekoracją w pokoju dziecka lub nie zakłócać istniejącej aranżacji, w przypadku mat przezroczystych.

Maty ochronne – zdziwisz się jak wiele mają właściwości

Poza ochroną podłogi przed zarysowaniem czy dywanów przed zniszczeniem, maty ochronne zapobiegną powstaniu trudnych do sprania plam na dywanie czy wniknięciu wilgoci w podłogę. Są odporne zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę i mogą ochronić podłogę w przypadku wylania napoju czy herbaty przez dziecko. Ponadto absorbują również hałas powodowany przez przesuwanie krzesła. Można je stosować również w miejscach, gdzie zamiast tradycyjnego ogrzewania stosuje się podłogowe. Bardzo istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Maty są bowiem antypoślizgowe, czyli niwelują ryzyko upadku.

Jak więc widać inwestycja w maty ochronne do pokoju dziecka może być bardzo potrzebna. Warto pomyśleć o tym zawczasu, kiedy kupuje się kolejne elementy szkolnej wyprawki. Z pewnością uchroni to nas przed dodatkowymi kosztami w postaci wymiany wykładziny czy cyklinowania parkietu. Dodatkowo mogą posłużyć przez wiele lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Categories Ciekawe