TOP

Serwis narciarski

Serwisowanie nart przed sezonem zimowym to bardzo ważna czynność, o której należy zawsze pamiętać. Utrzymanie ich w odpowiednim stanie pozwala zadbać o własne bezpieczeństwo jak i ich dłuższą żywotność oraz komfort jazdy na stoku. Jak to zrobić? Czy można samemu serwisować narty czy lepiej oddać je do serwisu narciarskiego?

Serwis narciarski

Odpowiedni serwis nart to klucz do tego, aby komfortowo i bezpiecznie poruszać się po stoku. Wielu jednak zapomina o tym i załatwia go na ostatnią chwilę. Istnieją także niechlubne przypadki, gdy narty nie były serwisowane przez bardzo długi okres czasu.

Serwis narciarski kraków przeżywa oblężenie zawsze przed samym startem sezonu. Bardziej świadomi narciarze oddają narty wcześniej. Jednak czym się zajmuje taki serwis? Otóż serwis narciarski Kraków zadba o odpowiednie nasmarowanie narty, co przełoży się na ich lepszy poślizg na śniegu oraz lodzie. Staną się one na dodatek bardziej przewidywalne.

Serwis narciarski zajmuje się także ostrzeniem krawędzi nart. Bardzo często porównuje się je do bieżnika opon, a więc mają one ogromny wpływ na przyczepność oraz stabilność podczas jazdy.

Ile kosztuje serwis narciarski?

Wszystko zależy od tego co będzie podczas serwisu nart robione. W pierwszej kolejności sprzęt jest dokładnie oglądany przez serwisanta, który następnie decyduje co należy zrobić, aby stan nart był taki jak należy.

Do serwisu narciarskiego małego zalicza się ostrzenie krawędzi, wyrównywanie ślizgu oraz smarowanie. Za taki zapłacimy około czterdziestu złotych. Za duży serwis w skład, którego wchodzi wypełnienie, ostrzenie krawędzi, wyrównywanie ślizgu oraz smarowanie zapłacić będzie trzeba już około sześćdziesięciu złotych.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia tego, co będzie serwisowane. S snowboardu waha się w granicach pięćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych. Łyżwy podreperujemy i przygotujemy do sezonu już za około dziesięć złotych.

Czy serwis jest konieczny?

To pytanie raczej retoryczne, aczkolwiek nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest serwisowanie sprzętu. narty, snowboard czy zwykłe łyżwy kosztują, a znalezienie odpowiedniego sprzętu niekiedy trwa tygodniami. Warto zatem o niego zadbać i pozwolić funkcjonować przez dłuższy okres czasu.

Poza tym serwis narciarski pozwala przygotować narty w taki sposób, aby były one bezpieczne dla samego ich użytkownika, jak również dla innych osób na stoku. Nie tylko brawura powoduje, ze wypadki się zdarzają. Ma na to wpływ także źle przygotowany sprzęt.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem narciarskim Kraków – https://agasport.com.pl/cms/serwis

Categories Zdrowie i Uroda
https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz