TOP

Skoki tandemowe pozwolą Ci poznać znane rejony z lotu ptaka

Jeśli szukasz pomysłów na weekendową rozrywkę, a wyczerpałeś już jak Ci się wydaje wszystkie możliwości możesz zdecydować się na sport ekstremalny, w wersji dla amatorów, czyli skoki tandemowe. Wystarczy krótki instruktaż by móc wznieść się ponad chmury i wykonać skok razem z instruktorem.

Skoki tandemowe – gdzie możesz skakać?

Skoki tandemowe są organizowane w ośrodkach spadochronowych w których pracują profesjonalni instruktorzy. Skok można wykonać w dowolnym miejscu pod warunkiem, że wszystko odbywa się razem z instruktorem.

Można zatem podczas urlopu zobaczyć znane już rejony z zupełnie innej perspektywy. Całkowicie zmienia to optykę patrzenia na otaczający świat i sprawia, że nabiera się większego respektu do siły natury.

Jak odbywa się skok spadochronowy – tandemowy?

Możemy zostać wyniesieni na wysokość 3 lub 4 km. Po czym przygotowujemy się do swobodnego spadania razem z instruktorem. Oczywiście trzeba zachować wszelkie procedury i środki bezpieczeństwa.

Wymaga się założenia kombinezonu, a także butów do skoków ze spadochronem. Dodatkowym ekwipunkiem są gogle i kask. Przed skokiem instruktor sprawdza czy uprząż jest odpowiednio zapięta. Potem następuje chwila na przygotowanie się do skoku i 30-sekundowego spadania na ziemię.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

Mimo, że pierwszy raz skaczemy ze spadochronem nie musimy się obawiać, że stanie nam się coś złego. Poza głównym spadochronem, jest jeszcze automatycznie aktywowany zastępczy. Daje to gwarancję bezpieczeństwa w razie problemów technicznych z głównym spadochronem.

Obostrzenie dotyczące wagi jest kolejnym zabezpieczeniem przed wypadkami. Osoba, która chce wykupić skok ze spadochronem musi ważyć mniej niż 100 kg. Wszystkie te zasady są gwarantem wykonania skoku bez strachu, że coś złego się wydarzy. Przed wykonaniem skoku trzeba również śledzić prognozę pogody. W przypadku bardzo złej pogody i silnego wiatru skoki ze spadochronem mogą być niemożliwe.

Skoki tandemowe to doskonały pomysł na weekend. Można zakupić np. voucher i cieszyć się z okazji poznania swojej okolicy z innej perspektywy. Po pierwszym skoku z pewnością będzie się chciało wykonać następny, gdyż nic tak nie wciąga jak prędkość, buzująca adrenalina wiatr we włosach i do tego uczucie całkowitej wolności w czasie swobodnego spadania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

Categories Ciekawe