TOP

Spełnij swoje marzenia i wybuduj dom z drewna

Domy drewniane wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu – wszystko za sprawą ich niskich cen oraz szybkiego czasu budowy. Budowa takiego domu oferowana jest przez wyspecjalizowane firmy – co mogą nam zaoferować? Ile kosztuje wybudowanie domu drewnianego? Czy spełni on nasze oczekiwania i stanie się domem marzeń?

Poznaj domy skandynawskie z bliska!

Moda na domy drewniane przywędrowała do Polski ze Skandynawii oraz Kanady – tam drewna jest pod dostatkiem, dlatego stanowi jeden z podstawowych materiałów budulcowych. Zastosowanie drewna jako głównego tworzywa daje możliwość rozpoczęcia budowy w dowolnym momencie w roku – to spore ułatwienie dla prywatnego inwestora. Istotne jest także to, że jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Drewno jest wcześniej odpowiednio przygotowywane oraz konserwowane, aby w przyszłości nie było narażone na uszkodzenia i działanie szkodników. O technologii budowania domów drewnianych przeczytamy na stronie jednego z topowych producentów: mawit.com.pl.

Czas budowy domu drewnianego uzależniony jest od tego, czy ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym (2-4 miesiące) czy też w stanie deweloperskim (6-8 miesięcy). Wiele firm umożliwia również swoim klientom możliwość wykupienia opcji całkowitego wykończenia domu, łącznie z instalacją schodów, położeniem paneli, pomalowaniem ścian.

Gdzie znajdziemy projekty domów kanadyjskich? Są one dostępne w biurach projektowych, ale również w biurach wykonawców. Wśród projektów znajdziemy domy parterowe, piętrowe, domy z poddaszem do zaaranżowania. Większość projektów zakłada również współistnieje garażu lub przynajmniej podjazdu na samochód.

Czy dom drewniany może wspomóc nasz portfel?

Zdecydowanie tak – przede wszystkim domy tego typu budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że dom będzie chłonął ciepło nie tylko z klasycznego ogrzewania, ale i ciepła tworzonego przez urządzenia domowe czy samych domowników. Ciepło będzie zatrzymywane wewnątrz.

Categories Dom i Wnętrze