TOP

Sposoby na piękne paznokcie

Zadbane dłonie są wizytówką eleganckiej kobiety. W jaki sposób je pielęgnować, aby prezentowały się naprawdę ładnie i estetycznie? Podstawą jest dobry manicure. Na czym powinien on polegać i czy możemy wykonać go samodzielnie?

Skórki

Podstawą manicure jest odsunięcie lub wycięcie skórek. Czasami o nich zapominamy, ponieważ skupiamy się na samej płytce paznokcia. To jednak poważny błąd, ponieważ skórki też w dużej mierze decydują o tym, czy dłoń prezentuje się elegancko. Warto więc zadbać o otoczenie paznokcia.

Elegancki manicure

Na rynku dostępne są obecnie lakiery w niemalże każdym kolorze tęczy. Jednak wyjście na eleganckie przyjęcie z zielonymi czy niebieskimi paznokciami raczej nie jest stosowne. Wybierajmy delikatne, stonowane, pastelowe kolory. Są one uniwersalne – dobrze nadadzą się do pracy (w wielu zawodach i miejscach pracy jaskrawe kolory na paznokciach są wręcz regulaminowo wykluczone), ale również na wieczorową, elegancką imprezę. Na tę ostatnią możemy wybrać również klasyczną czerwień.

Manicure hybrydowy i manicure winylowy – czym się różnią

Niedawno rewolucją na rynku lakierów do paznokci był manicure hybrydowy. Obecnie coraz popularniejszy staje się natomiast manicure winylowy. Czym się one różnią?

Wykonywanie manicure hybrydowego kiedyś należało do obowiązków kosmetyczki. Dzisiaj każda kobieta, która zakupi odpowiedni sprzęt może go wykonać w domu samodzielnie. Ceny akcesoriów są coraz niższe, więc argumenty ekonomiczne przestają być wobec tego problemem.
Jak zabrać się do manicure hybrydowego? Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia płytki paznokcia i pokrycia jej specjalną bazą. Na niej umieszczamy lakier w wybranym przez nas kolorze (musi to być lakier do manicure hybrydowego, zwykły się tutaj nie sprawdzi), a później warstwę utwardzacza. Całość suszymy i utwardzamy pod specjalną lampą UV. Takim manicure możemy cieszyć się nawet kilka tygodni – tyle potrafi utrzymać się ten lakier na paznokciach.

Jeśli chodzi o manicure winylowy, sprawa wygląda jeszcze prościej. Nie potrzebujemy tutaj lampy UV. Lakiery winylowe utwardzają się bowiem pod wpływem zwykłego światła. Trwałość takiego manicure jest natomiast podobna do tej, jaką uzyskujemy dzięki hybrydzie. To stosunkowo nowe, można wręcz powiedzieć, że rewolucyjne rozwiązanie. Dlatego nie wszystkich sklepach stacjonarnych otrzymamy takie lakiery i trudno trafić też na duży wybór kolorów. Co wobec tego możemy zrobić? Najlepiej przenieść swoje poszukiwania do internetu. Wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „lakiery winylowe sklep” i w ten prosty sposób znajdujemy sklepy online, w których możemy kupić te kosmetyczne cudeńka.

Siła natury i ziół – skrzyp polny i pokrzywa

Bardzo ważne jest również to, aby wzmacniać paznokcie od środka. Nawet najlepszy lakier hybrydowy czy winylowy nic nam nie da, jeśli paznokcie będą kruche i łamliwe. Świetnie na poprawę ich kondycji wpływają naturalne rozwiązania. Picie wyciągu ze skrzypu polnego i pokrzywy sprawia, że paznokcie stają się twarde, mocne i nie łamią się.

Warto zatem zrobić coś dla swoich paznokci – wypić napar z pokrzywy lub wpisać w wyszukiwarkę „lakiery winylowe sklep”.

Lakier winylowy kupisz w sklepie kosmetycznym http://www.seol-cosmetics.pl/en/cnd-vinylux-steelgaze,3,52643,501999

Categories Zdrowie i Uroda
-sa.com travel.com.pl h.pl