TOP

Jak stworzyć CV, które zainteresuje headhuntera?

O posadzie kierownika marzy niemalże każdy. Dobre zarobki, prestiż i możliwość zarządzania zespołem dają sporo satysfakcji. Otrzymanie intratnego stanowiska przysparza jednak nieco problemów, zwłaszcza gdy nie wie się, jak stworzyć profesjonalne CV.

Rekrutacja z headhunterem

Dobre CV jest podstawą, by uzyskać wysokie stanowisko. Bez niego nie można spodziewać się zainteresowania ze strony headhuntera, który zwykle zajmuje się poszukiwaniem kandydatów na najbardziej prestiżowe posady. Jak stworzyć CV, które zainteresuje headhuntera?

Najważniejsze jest stworzenie profesjonalnego CV, które będzie krótkie, zwięzłe, ale jednocześnie treściwe. Warto skupić się w nim na osiągnięciach, jak np. podniesienie sprzedaży nowego produktu czy polepszenie wyników miesięcznych nadzorowanego zespołu. Zamiast wpisywać w CV informacje o zarządzaniu kilkorgiem pracowników, lepiej napisać, że kierowało się grupą, która zawsze realizowała powierzone jej zadania w terminie.

Profesjonalne CV może być przygotowane w sposób niestandardowy. Znacznie ciekawiej prezentuje się dokument z osią czasu czy wykresem przedstawiającym, jak w czasie poprawiały się wyniki zespołu, jakim zarządzał kandydat.

Profesjonalne CV bez wpadek

Aby headhunter zainteresował się aplikacją, powinna być ona wolna od jakichkolwiek wpadek. Profesjonalne CV powinno być napisane jednym krojem pisma, opatrzone zdjęciem legitymacyjnym lub do dowodu osobistego oraz adresem e-mail składającym się z imienia i nazwiska kandydata.

W dobrym CV nie ma miejsca na zdjęcia z wakacji, literówki, kroje pisma przypominające fonty z komiksów czy na nadmierne użycie kolorów. Headhunter zainteresuje się jedynie aplikacjami, które będą wyróżniać się na tle innych dzięki wykształceniu czy osiągnięciom kandydata.

CV przygotowane z profesjonalistą

Jeśli nie wie się jak stworzyć CV, które zainteresuje headhuntera, lub zwyczajnie nie ma się czasu, by zająć się jego przygotowaniem, można skorzystać z pomocy profesjonalistów. Doradcy zawodowi i osoby pomagające w budowaniu kariery zawodowej tworzą Curriculum Vitae najlepsze dla danego kandydata. Dodatkowo pomagają przygotować list motywacyjny oraz podpowiadają, jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej z danym pracodawcą. Ich wsparcie jest nieocenione zwłaszcza dla osób, które mają problemy z radzeniem sobie ze stresem podczas spotkania z rekruterem. Ponadto doradcy uczą, jak lepiej się zaprezentować w czasie krótkiego spotkania z headhunterem, by ten zechciał zaprosić aplikanta na kolejną rozmowę bądź na spotkanie z potencjalnym pracodawcą.

Patronem artykułu jest strona KreatorzyKariery – profesjonalne cv.

Categories Biznes
https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/