TOP

Stylizowane kuchnie retro

Kuchnie retro stanowią bardzo ciekawą inspirację, która jest świetną propozycją dla osób nie lubiących chłodnych, nowoczesnych klimatów. Stare, dobre czasy na nowo mogą zagościć w naszych domach, dzięki czemu uda urządzić się funkcjonalne pomieszczenie.

Kuchnie retro – kolorystyka

Kuchnie retro lubią jasność. Nie wolno stosować w nich ciemnych kolorów – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małymi pomieszczeniami. Tylko w ten sposób całe wnętrze można optycznie pomniejszyć. Biele i beże to absolutnie numer jeden. Przy czym warto wybierać odcienie postarzane. Do takich jasnych odcieni warto wybrać także pastelowy różowy, jasny żółty, a nawet delikatną zieleń pod postacią niektórych frontów meblowych. Tak, niektórych, ponieważ ma to być tylko dodatek do całości jasnej aranżacji w kuchni. Ciekawym zabiegiem w kuchni retro jest ustawienie żywych, naturalnych roślin na parapetach lub na blatach, które również świetnie współgrają z całością wystroju.

Kuchnie retro – podstawy

Kuchnie retro to zdecydowanie drewno, szkło i metal. W takich pomieszczeniach należy unikać wszędobylskiego plastiku. Jeżeli chodzi o metal, to ciekawymi dodatkami są tablice metalowe, puszki metalowe we wzory z lat 60 i 70 tych, które dzisiaj nawet od ręki można otrzymać w sklepach z dodatkami do wnętrz. Kuchnie retro kochają światło – nie tylko dzienne, ale również sztuczne, dlatego przyda się tu odpowiednia lampa. W tego typu aranżacjach zawsze należy zachować odpowiednie proporcje, aby nie doprowadzić do przeładowania całości wnętrza. 

 

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/