TOP

Czy sucha karma dla psów wystarczy w diecie psa

Karma dla psa dla coraz większej grupy właścicieli jest podstawowym produktem, na którym jest oparta dieta ich pupila. Wiąże się to najczęściej z wygodą, jaką zapewniają producenci. O ile w przypadku karmy mokrej jedno opakowanie wystarcza zazwyczaj na przygotowanie jednego posiłku dla czworonoga, o tyle w przypadku karmy suchej jedno opakowanie zakupionej karmy umożliwia karmienie psa przez kilka kolejnych dni. Czy jednak sucha karma wystarczy, aby odpowiednio zadbać o psa?

Co zawierają suche karmy dla psów


Karma sucha ma postać granulatu lub krokiecików, które podaje się w takiej postaci psom. Karma sucha nie wymaga żadnego dodatkowego przetworzenia termicznego, jednak część hodowców psów uważa, że sucha karma nie może być jedynym rodzajem karmy dla psów, jaką należy podawać zwierzętom. Warto jednak pamiętać, że wybór karmy powinien uwzględniać preferencje żywnościowe psa, ale także powinno zaspokajać jego potrzeby żywieniowe. Dobra sucha karma dla psów zawiera odpowiednią ilość różnych gatunków mięsa, uzupełnioną o dodatek w postaci warzyw czy olejów roślinnych, które zapewniają psom odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych.

Odpowiednie przetworzenie


Karma dla psa w postaci suchej to karma, która została poddana specjalnym procesom, w tym procesowi tłoczenia na zimno. To właśnie one sprawiają, że karma zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Specjalna forma suchych krokiecików jest wykorzystywana jako sposób na poprawienie uzębienia psów, które dzięki jedzeniu takiej karmy mogą zapobiegać powstawaniu chorób przyzębia. To właśnie suche krokieciki są odpowiedzialne również za oczyszczanie zębów. Wielu producentów oferuje suchą karmę dla psów wraz ze specjalnymi miskami, które umożliwiają karmienie psów. Istotną cechą takich misek jest odpowiednie dawkowanie karmy, bowiem ich wielkość to dokładnie jedna porcja karmy na jeden posiłek.

Sucha karma także dla psów ze specjalnymi wymaganiami


Sucha karma wskazana jest również w przypadku psów chorujących na różnego rodzaju schorzenia, po zabiegach operacyjnych, ciąży i połogu, ale również w przypadku szczeniąt czy psów dojrzałych. Każda z wymienionych grup w swojej diecie powinna uwzględniać dodatkowe składniki, zaspokajające zwiększoną dawkę energii w przypadku diety szczeniąt czy zapotrzebowanie na wapń w przypadku karmy dla psów seniorów. Wśród karmy suchej obecne są również karmy przeznaczone dla wybranych ras psów, które mogą mieć zróżnicowane oczekiwania pod względem ilości składników i ich doboru w karmie.

Categories Pozostałe
https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/