TOP

Święta w skandynawskim stylu

Styl skandynawski idealnie współgra z klimatem Bożego Narodzenia. Wszechobecna biel i pastele, przytulny klimat i naturalne materiały są esencją wnętrz dominujących w norweskich czy szwedzkich domach. W takim otoczeniu przeżywanie Bożego Narodzenia może zyskać jeszcze intensywniejszy smak i głębszy wymiar. Jakie dekoracje i świąteczne akcenty wniosą do Twojego domu klimat zaśnieżonej, duńskiej chatki pachnącej piernikiem i choinką? Sprawdź!

Naturalne materiały

Mieszkańcy północnej części Europy szczególnie doceniają naturalne surowce, które są podstawą wykończenia wnętrz. Drewniana podłoga, skórzane dodatki i miękkie narzuty z futra będą harmonijnie współgrać z choinką w dużej, glinianej donicy. Skandynawska choinka nie wymaga stosowania dużej ilości bombek i łańcuchów. Dekorując bożonarodzeniowe drzewko, kieruj się zasadą – mniej, znaczy więcej! Drewniane gwiazdki, renifery i lampki świecące jednolitym blaskiem w zupełności wystarczą, aby udekorować żywe, pachnące lasem gałązki. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej choinki jest drewniana, geometryczna figura w kształcie trójkąta. Na niewielkich półeczkach możesz położyć ceramiczne, białe ozdoby, które będą zastępować zawieszki i bombki.

Kolejnym krokiem na drodze do  stworzenia  skandynawskiego klimatu w salonie jest   udekorowanie centralnych punktów salonu  gałązkami. Duża, świerkowa  gałązka oprószona sztucznym śniegiem, ze stylowymi zawieszkami na ozdobnych tasiemkach będzie pięknie prezentować się nad świątecznym stołem albo przy kominku. Na komodach i półkach warto poustawiać lampiony i świece, które ocieplą pomieszczenie.

Ogród

W sklepach oferujących w  sezonie letnim meble ogrodowe  już jesienią pojawiają się ozdoby dedykowane zewnętrznym przestrzeniom. Na jakie  dekoracje świąteczne do ogrodu szczególnie warto zwrócić uwagę? Lampki LED-owe w kształcie sopelków albo kurtyny świetlne stworzą za oknem urokliwy klimat białych świąt. Przed drzwiami lub przy tarasowych schodach znajdzie się idealne  miejsce dla dużych figur reniferów,  które będą witać gości przybywających ze świąteczną wizytą.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz