TOP

Szkolenia AFF – zakres ćwiczeń i tematyka

Szkolenia AFF to innowacyjna metoda prowadzenia szkoleń spadochronowych. Mianem tym określa się „Accelerated Freefall” – przygotowanie kursanta do samodzielnego skakania z użyciem spadochronu w zakresie praktycznym wraz z wdrożeniem teorii w kwestii bezpieczeństwa skoków.

Zakres szkolenia

Szkolenie składa się z części teoretycznej, kiedy to kursanci poznają zasady skakania w sposób bezpieczny i właściwy technicznie. W dalszej części uczą się praktycznego skakania z użyciem spadochronu poprzez kompleksowy kurs, który wskazuje jak krok po kroku oddawać właściwe skoki. Wskazuje także na obowiązujące wówczas procedury.

Szkolenie pozwala nauczyć się samodzielnego skakania ze spadochronem, wraz z praktycznymi wskazówkami jak zachowywać się w powietrzu i jak reagować na trudne i nieprzewidziane sytuacje.

Ćwiczenia teoretyczne oraz praktyczne

Stanowią one pierwszy etap ćwiczeń. To wdrożenie uczestników w zagadnienie, ze wskazaniem podstaw budowy spadochronu, jego użycia oraz kwestii takich, jak wyposażenie skoczka spadochronowego i działanie systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas skoku, pobytu w powietrzu oraz lądowania. Szkolenie omawia także zachowanie w trakcie sytuacji awaryjnych.

Ćwiczenia praktyczne i przygotowanie do samodzielnego skakania

to kolejny etap ćwiczeń, kiedy poznaje się zasady przyjmowania właściwej sylwetki w powietrzu, poruszania się podczas swobodnego spadania, otwierania i pilotowania spadochronu oraz lądowania we właściwy i bezpieczny sposób.

Jakie możliwości dają szkolenia AFF?

Szkolenia AFF dają możliwość zostania samodzielnym skoczkiem. Kurs obejmuje całościowe szkolenie teoretyczne, dzięki czemu zyskuje się szeroką wiedzą o sposobach skakania i zasadach, jakie obowiązują podczas pobytu w powietrzu. Są to niezbędne informacje dla każdego skoczka. Szkolenie obejmuje także skok zapoznawczy z udziałem kilku instruktorów, co stanowi część praktyczną.

W trakcie udziału w kursie otrzymuje się także materiały niezbędne do zapoznania się z zasadami skakania, otwieraniem spadochronu, skakaniem itp. Są to książki i broszury, przydatne zwłaszcza osobom, które do tej pory nie miały do czynienia ze skokami. Możliwe jest także wykupienie dodatkowego ubezpieczenia OC.

Categories Zdrowie i Uroda
dge-o-rama.com riagematterstokids.org icfm.org