TOP

Technorattan- nowoczesny i stylowy

Meble ogrodowe wyglądające estetycznie i szykownie? Te plastikowe pozostawiają wiele do życzenia, zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Meble drewniane prezentują się nienagannie, wymagają jednak impregnacji, gdyż bez profesjonalnej ochrony drewno nie podoła zmiennym warunkom pogodowym. Podobnie rattan- lekkie włókno roślinne, wykorzystywane do plecenia pięknych i lekkich mebli. Niestety- także ten komponent przegrywa w konfrontacji z mrozem, deszczem, śniegiem czy promieniowaniem UV. Nie konserwowany i impregnowany rattan blaknie i niszczeje, co znacząco obniża estetykę i żywotność mebli. Istnieje jednak kompromis między doskonałym efektem wizualnym, funkcjonalnością i wytrzymałością- to technorattan.

Technorattanowa rewolucja

Technorattan to włókna poliuretanowe lub polietylenowe o niezwykłej giętkości i wytrzymałości. Ręcznie wyplatane meble z technorattanu to lekkość a zarazem wytrzymałość konstrukcji, uzupełniona nienagannym wyglądem. Produkty z włókna technorattanowego wiernie odwzorowują wygląd i strukturę naturalnego rattanu, co bezpośrednio przekłada się na zaskakującą wygodę użytkowania. Znaczna elastyczność daje dowolność w projektowaniu mebli i przedmiotów użytkowych oraz ozdobnych. Duża różnorodność włókien uwzględniająca ich fakturę oraz szerokość, a także liczne techniki splotu pozwalają stworzyć unikatowe kompozycje. Możliwość uzyskania efektu matowego lub połysku, a także bogata gama kolorystyczna to gwarancja trafienia w każdy gust.

Technorattan kontra włókno rattanowe

Technorattan w odróżnieniu od naturalnego rattanu wykazuje zaskakującą wytrzymałość nawet na skrajne warunki pogodowe. Mróz, śnieg czy deszcz nie ingerują w strukturę i wygląd włókien, a promieniowanie UV nie generuje blaknięcia. Kompozyt ten nie wymaga impregnacji, konserwacji ani przechowywania w zamkniętym pomieszczeniu w okresie jesienno- zimowym. Oznacza to wygodę i oszczędność miejsca. Kolejną niezwykle pożądaną cechą technorattanu jest jego lekkość, skorelowana z wytrzymałością. Przekłada się na to nieporównywalnie większą względem mebli rattanowych żywotność- 10 do 15 lat kontra 1- 2 lata. Zastosowanie technorattanu rozwiązuje zatem wszystkie dotychczasowe problemy związane z użytkowaniem mebli zewnętrznych.

Praktyczne zastosowanie technorattanu

Z racji optymalnych właściwości fizycznych technorattanu, wykorzystywany jet on głównie do produkcji mebli ogrodowych. Stoliki kawowe, krzesła, fotele, a także leżaki czy łóżka- wygodę użytkowania, funkcjonalność i wytrzymałość zawdzięczają technorattanowi. Ręcznie wyplatane na stelażach z aluminium lub stali, skomponowane w elementami szklanymi lub metalowymi, o linii złagodzonej miękkimi poduszkami- pięknie prezentują się w ogrodzie, wnętrzu mieszkania, nad basenem czy oczkiem wodnym. To także doskonała opcja do restauracji ogrodowych. Warto tu wspomnieć o kolejnej pożądanej właściwości technorattanu- znikomej podatności na zabrudzenia i łatwości czyszczenia. Z tego kompozytu produkowane są także wazony, skrzynie i donice.

Meble z technorattanu i wiele innych znajdziesz na stronie http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-technorattanowe/143.

Categories Dom i Wnętrze
https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ zobacz https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/