TOP

Wakacje nad Bałtykiem — gdzie warto spędzić urlop?

Wybrzeże Bałtyku to popularny cel wakacyjnych wyjazdów. Piaszczyste plaże, liczne zabytki, fascynująca przyroda a do tego bogata baza noclegowa — to wszystko sprawia, że polskie wybrzeże kusi atrakcjami zarówno zapalonych turystów, jak i miłośników plażowania. Miejscem, które łączy w sobie to wszystko, jest Świnoujście.

Co warto zobaczyć?

Świnoujście to miasto z bogatą historią, oferujące turystom oryginalne atrakcje. Doskonale zachowane budynki pruskiej twierdzy z XIX wieku to gratka dla miłośników historii. Trzy forty, w których obecnie można oglądać muzealne ekspozycje przedstawiające historię miasta i portu, zachęcają do zwiedzania.

Podziemne Miasto na wyspie Wolin to kolejna atrakcja, którą może się poszczycić Świnoujście. Zbudowany w latach trzydziestych kompleks podziemnych schronów wykorzystywany był na potrzeby wojsk niemieckich broniących wybrzeża. W latach czterdziestych trafił w ręce polskiej armii, a obecnie jako część Muzeum Obrony Wybrzeża jest udostępniony do zwiedzania.

Wartą uwagi atrakcją jest latarnia morska — najwyższa na całym wybrzeżu Bałtyku — którą również można zwiedzać. Z tarasu widokowego znajdującego się na jej szczycie podziwiać można, zapierającą dech w piersiach, panoramę okolicy.

Stawa Młyny w kształcie wiatraka — symbol Świnoujścia, najczęściej pojawiający się na pocztówkach, pamiątkach i różnego rodzaju materiałach promujących miasto. Odwiedzając Świnoujście, nie można pominąć tej jedynej w swoim rodzaju atrakcji.

Świnoujście kwatery — baza noclegowa miasta

Zabytkowe kościoły, muzea, rezerwaty przyrody — Świnoujście ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej i skorzystać z licznych atrakcji proponowanych przez miasto. Bogata baza noclegowa sprawia, że znalezienie kwatery nie jest trudne. Hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, camping — jest z czego wybierać.

Planując pobyt, rezerwacji zawsze warto dokonać wcześniej. Mimo bogatej oferty noclegowej lepiej zrobić to przed rozpoczęciem sezonu letniego. Wybór jest wtedy znacznie większy a lokalizację łatwiej dopasować do indywidualnych planów zwiedzania okolicy. Przemierzając Świnoujście kwatery oferujące nocleg można spotkać w niemal każdej części miasta. Warto poszukać takiej, która spełni nasze oczekiwania.

Categories Ciekawe