TOP

Weź ślub w tropikach – Dominikana, Seszele…

Ślub i wesele to spory wydatek, zazwyczaj zarówno dla przyszłej pary młodej, jak i dla rodziców państwa młodych. W Polsce przyjęło się, że rodzice pokrywają część wydatków związanych z organizacją ślubu i wesela. Partycypowanie w kosztach daje im jednak argument do tego, aby samodzielnie zapraszać własnych znajomych na wesele i decydować w ważnych kwestiach. Coraz więcej młodych par pragnie jednak odejść od tej tradycji i samodzielnie decydować o zagadnieniach w dniu ślubu. Ze względu na olbrzymie koszty decydują się oni więc na znacznie mniejsze przyjęcie, najczęściej wyłącznie dla najbliższej rodziny.

Śluby cywilne

Pewna zmianą są także coraz popularniejsze śluby cywilne. Wiele młodych par odchodzi o tradycji zawierania małżeństw konkordatowych w kościołach, głównie za sprawą własnego światopoglądu. Jeszcze do niedawna młode pary zawierały związki małżeńskie w kościołach bez względu na to, czy byli oni religijni czy też nie. Obecnie podchodzi się do tej sprawy znacznie rozsądniej, a sami państwo młodzi jasno określają, jaki rodzaj ceremonii zgodny będzie z ich sumieniem.

Ciekawą alternatywą jest możliwość zorganizowania ślubu cywilnego poza urzędem stanu cywilnego. Umożliwiły to zmiany zapisów w prawie cywilnym z początku 2015 roku. Dzięki tym zmianom możliwe jest zorganizowanie ślubu w pięknym zamku, pałacu, w eleganckim ogrodzie blisko restauracji. Możliwości jest naprawdę sporo. Jedynym minusem są koszty – taki ślub cywilny jest dziesięciokrotnie droższy niż ceremonia w USC.

Coraz częściej w Polsce mówi się również o ślubach w tropikach. Doświadczeni touroperatorzy organizują śluby na Dominikanie czy na Seszelach. Taka uroczystość odprawiana jest na plaży, przy szumie morza. Młoda para może zatrudnić dodatkowo fotografa.

Categories Ciekawe
travel.com.pl https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ o.pl